Aizvērt

Ventas krastu sasaukšanās mūzikā

2019. gada 7. augustā, 00:27
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Ventas krastu sasaukšanās mūzikā
Kreisajā Ventas krastā spēlēja pedagogu trio – vijolniece Laine Balode, čelliste Baiba Jūrmale un pianiste Līga Saulgrieze.
Foto: Ieva Benefelde
Nakts noskaņu koncerts Sapņu atspulgs Ventas ūdens lāsē aizvadītās nedēļas nogalē Skrundas novada Raņķu pagastā radīja brīnišķīgas sajūtas gan pašiem māksliniekiem, gan daudzajiem klausītājiem.
Vienā Ventas krastā muzicēja mūzikas skolu pedagogu trio – čelliste Baiba Jūrmale, vijolniece Laine Balode un pianiste Līga Saulgrieze, otrā – saksofonists Edgars Jānis Kārkliņš un ģitārists Jānis Narkevics, bet upes vidū uz plosta dziedāja Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālā pedagoģe Aira Rūrāne. Šis ir jau otrais nakts koncerts, kad Raņķos mūzikas un krāču skaņās sasaucas abi Ventas krasti. Bija sanākuši teju visi raņķenieki, atbraukuši radi un draugi no citurienes, tostarp ārvalstīm.

„Bija diezgan sarežģīti tādu koncertu noorganizēt. Aparatūra, gaismas, dekorācijas – viss jāiekārto vienā krastā, jādabū uz upes un tāpat otrā krastā,” saka pagasta kultūras organizatore Dace Pušīlova. „Gandarījums liels, daudzi skatītāji promejot teica labus vārdus. Mākslinieki arī bija ļoti atsaucīgi, tiklīdz pateicu, ka koncerts notiks tumsā un pie Ventas.”

L.Saulgrieze koncertējusi dažādās brīvdabas skatuvēs. „Vieta izcila, organizācija brīnišķīga – pavisam cita atmosfēra muzicēšanai,” viņa atzīst. „Izvēlējāmies no sava klasikas repertuāra, kas pašām patīk un ir atbilstošs vakara noskaņai pie ūdens. Programma bija sakārtota pamīšus ar pārējiem mūziķiem, sanāca ļoti daudzveidīgs koncerts – gan instrumentālā klasika, gan operu ārijas, gan mūsdienu estrāde. Turklāt izcilā izpildījumā.”

Savukārt A.Rūrānei bija grūtāks uzdevums, jo jādzied upes vidū bez pietiekamas apskaņošanas un vēl jāaizpilda audzēkņu vieta. Uz koncertu bija aicināti Latvijas Kultūras akadēmijas Valmieras teātra kursa studenti (tā bija arī afišās norādīts), kuriem pedagoģe māca solo dziedāšanu. Taču viņi sākuši strādāt teātrī, gatavojot divas pirmizrādes, un nevarēja tikt.

„Kas man cits atlika – jābrauc pašai dziedāt, ja reiz biju apsolījusi,” tā A.Rūrāne. „Bet bija skaisti – fantastiska noskaņa un tāda neaprakstāma sajūta, jo biju viena pati upes vidū kā tāda nāra. Tad arī dziedāju nāras ārijas. Laikam jau šī tradīcija viņiem turpināsies, un varbūt kādreiz tur varēs rīkot starptautiskus festivālus.”
Komentāri
AGNESE
2019. gada 7. augustā, 22:53
Profesionāls, emocionāls un ļoti jauks pasākums. Paldies Dacei Pušilovai un māksliniekiem!
Pievieno jaunu komentāru: