Aizvērt

"Maģie suiti" svinēs 60

2019. gada 9. augustā, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
"Maģie suiti" svinēs 60
Etnogrāfiskā ansambļa "Maģie suiti" dalībnieces: Taiga Reķe, Baiba Trauberga, vadītāja Ilga Leimane, Kristīne Skrulle, Mairita Ansone un Ilona Niedoliņa.
Foto: Jolanta Hercenberga
„Daudzos kopā būšanas gados esam saradušas kā vienas rokas pirksti, un dūrē ir spēks!” saka etnogrāfiskā ansambļa Maģie suiti piecas ilggadējās tā dalībnieces. Rīt Jūrkalnē "Maģie suiti" svinēs sešdesmito pastāvēšanas gadskārtu.
Jūrkalnē kopīgas sadziedāšanās tradīcijas esot tik senas, ka grūti noteikt, kurš ir īstais ansambļa dibināšanas datums. Kopš neatminamiem laikiem kaimiņu sievas svētdienas rītos nākušas kopā sadziedāt, nevieni svētki neesot pagājuši bez apdziedāšanās burdonā. Kā ansambli dziedātājas sevi pieteikušas 1959. gadā Popes estrādē kādā kolhoznieku pasākumā. Ansamblim nosaukums Maģie suiti ieviests aptuveni pirms trīsdesmit gadiem. Kopš 2000. gada to vada alsundzniece, arī etnogrāfisko ansambļu Suitu sievas un Suitu vīri vadītāja Ilga Leimane.

Rīt pasākumā kā goda vieses aicinātas arī toreizējās dziedātājas Marija Rudzāja, Nellija Dadze, Valija Ansone, Ausma Tetere un Marta Putniņa. Kādu laiku ar viņām kopā dziedājušas un nu tradīciju turpina tagadējās piecas dalībnieces – Kristīne Skrulle, Baiba Trauberga, Mairita Ansone, Taiga Reķe un Ilona Niedoliņa. Visas atzīst, ka jaunībā par folkloru un suitu tradīcijām neesot bijusi interese. Šķitis, ka jauniem cilvēkiem nepiestāv par ko tādu vispār interesēties. Katru ceļš līdz dziedāšanai atvedis nejauši, bet nu savu dzīvi bez tās pat iedomāties nevarot. Viņas nekopjot suitu tradīcijas, bet dzīvojot tajās. Katrai ir pašas darināts tautastērps, tajā ģērbties esot tik pierasts, ka jūtoties jau ikdienišķi. Savas identitātes apzināšanās dodot spēku.


Rīt Jūrkalnē Maģie suiti svinēs 60. gadskārtu.

Tautas namā būs Daces Dēliņas-Lipskas gleznu izstāde Saucējas,

13.00 režisore Dace Micāne-Zālīte un etnomuzikologs Vilis Bendorfs risinās sarunu Jūrkalnes dižās suitenes.

18.00 Ugunspļavā Maģie suiti dižosies koncertā Kādus redzu ciema ļaudis, tādu laižu valodiņu.

Pēc tam – lustīga dancošana kopā ar kapelu Suitu muzikanti.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kur lasāt laikrakstu “Kurzemnieks”?
Abonēju laikraksta drukāto versiju gadam
Abonēju laikraksta drukāto versiju trim mēnešiem
Abonēju laikraksta drukāto versiju mēnesim
Abonēju laikraksta elektronisko versiju
Pērku regulāri
Nopērku, ja pamanu man interesējošu tēmu
Sekoju “Kurzemniekam”” sociālajos medijos
Izlasu citur - bibliotēkā, pie kaimiņa u.c.
Nelasu