Aizvērt

Piektdiena plūstoši pāriet sestdienā

2019. gada 21. augustā, 00:00
Raksta autors: Laila Liepiņa
Piektdiena plūstoši pāriet sestdienā
Dziesmu klades pārlapoja Kuldīgas amatierteātra dalībnieki kopā ar ģitāristu Gunāru Rūtenbergu.
Foto: Laila Liepiņa
Uz pirmo kopīgo pikniku Kuldīgā pie Māras dīķa 16. augusta vakarā tika aicināti gan pilsētnieki, gan viesi, un to rīkoja kultūras centrs.
„Ideja ilgi sevī nēsāta,” saka izpilddirektors Andris Grīnvalds. „Māras dīķis ir ideāla vieta, kur ģimenēm un draugiem labi pavadīt laiku un atpūsties.” Pasākuma programma bija pieskaņota laika ritējumam.


VAKARS

Piknika dalībnieki nāca jau no septiņiem vakarā. Viņus sagaidīja lampiņām dekorēta vieta, varēja izvēlēties sev tīkamāko sēžamo: pufu, siena ķīpu, šūpuļtīklu. Varēja sildīties pie ugunskuriem, kas dega latvju rakstu rotātās mucās, nojumēs ar galdiņiem nobaudīt ko ēdamu un dzeramu vai lietot līdzpaņemto cienastu. Saulrieta mūziku bija gādājuši dīdžejs Ivanbeat, saksofonists Roberts Martinovskis un Grey Velvet trio.


NAKTS

Pēc saulrieta 21.03 ar ugunsšovu, ko rādīja Liepājas ceļojošais cirks Beztemata, sākās nakts daļa. Visvairāk apmeklētāju pulcēja duets Karakums – iecienītas un dejojamas dziesmas izpildīja Normunds Jakušonoks un Kaspars Tīmanis. Latvieši ir dziedātājtauta, un, aplī sasēduši, visi uzdziedāja Kā lai šonakt vienaldzīgi klusē.

Taku, kas klāta ar čiekuriem, sienu, smiltīm, skujām, sūnām un melnzemi, varēja izstaigāt basām kājām. „Tā ir nevis baskāju, bet sajūtu taka,” precizē tās veidotāja Ance Priede. „Tumsā neredz, kur iet, var tikai sajust.”

Otrpus dīķim omulīgi kurējās pirtiņa, kurai netrūka gan vērotāju, gan dalībnieku. Zvaigznes varēja pētīt ne tikai debesīs, bet arī virtuālajā planetārijā, bet 30 minūšu lekcijā uzzināt ko jaunu par debesjumu.

Izturīgākajiem pieaugušajiem nāvīgi interesantu izrādi Līķu grāmatas stāstiņi. Skelets Nr. 438 rādīja Vara Klausītāja Zīmējumu teātris.


RĪTS

5.54 lēca saule. Rīts sākās ar vingrošanu un putras ēšanu. Saullēkta mūziku spēlēja grupa Rudra Beat. Tie, kuri bija atpūtušies citur, pievienojās sestdienas rīta programmai, kurā ar možuma poti uzstājās ģitārists Aivars Konutis, spēlēja grupas Džeki ar kolu un Rahu The Fool, mūziku atskaņoja dīdžejs Māris Dadzis.

Tie, kuri šogad netika, var neskumt, jo rīkotāji sola, ka pikniks būšot vēl kādu reizi.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi