Aizvērt

Izstāde muižā – starptautiska un eksistenciāla

2019. gada 28. augustā, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Izstāde muižā – starptautiska un eksistenciāla
Foto: Jolanta Hercenberga
Padures muižā līdz 25. septembrim skatāma starptautiskas mākslinieku grupas "Pazarh" darbu izstāde "Padures taciņa rudenī".
Pazarh ir astoņu domubiedru grupa no Latvijas, Gruzijas un Krievijas, ko jau 20 gadus vienojot ne tikai radošums visdažādākajās izpausmēs, bet arī dzīves uztvere un izpratne par vērtībām. Pirms 20 gadiem pirmā izstāde sarīkota Novosibirskā, pēc tam dažādās valstīs un arī Latvijas pilsētās. Padures muižā šī ir 56.

Darbi ir atšķirīgā tehnikā un no dažādiem materiāliem: gleznas, koka skulptūras, akmens, koka, zīda un metāla apvienojumi. Pie katra lasāms stāsts, atslēgas vārds vai frāze, kas rosina domāt par eksistenciāliem jautājumiem. Autori nav norādīti, jo mākslinieki uzskata, ka izstāde ir kopdarbs, kurā atsevišķas personības nav izceļamas. Arī stāstot par grupu Pazarh, dalībnieki nevēlas sevi vārdā saukt. Svarīgākā esot viņus vienojošā ideja: būtiskas ir nevis lietas un notikumi, bet gan tas, kā pret tiem izturas.

Mākslinieki daudz laika pavada, dzīvojot kā kopienā. Bez izstāžu rīkošanas viņi arī rada ikonas, interjera un lietišķās mākslas priekšmetus, iesaistās baznīcu projektos.

Dāvids no Gruzijas saka: viņus vieno pasaules uztvere, izpratne par dzīves jēgu un cilvēka misiju. „Mēs sevi nesaucam par māksliniekiem, jo tas ir kā strupceļš. Pirmām kārtām visi esam cilvēki, tikai pēc tam katram ir profesija. Svarīgākais ir cilvēciskais aspekts un no tā izrietošās radošās izpausmes. Ir tāds jēdziens – gods, būt godīgam. Taisnīgi izturēties pret sevi, citiem un vietu, kurā atrodies. Svarīgi, kur katrs sevi tērējam, kam veltām laiku. Svarīgi dzīvot tā, lai pēc gadiem nebūtu žēl par bezmērķīgi nodzīvotiem gadiem. Vispārcilvēciskie jautājumi mums būtiski. Padures muižā mūsu darbi ir tik iederīgi un izskatās tā, it kā te būtu atradušies jau sen.”

Bezmaksas apmeklējumam jāpiesakās pa tālr. 29753278.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi