Aizvērt

Skrundas senioriem interesanti notikumi

2019. gada 2. septembrī, 04:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Skrundas senioriem interesanti notikumi
Senioru dārza svētkos priecājas skrundenieki no kluba "Ceriņi" (priekšplānā): Dzidra Vjaksa, Astra Andersone, Ivars Voldemārs Štalmeistars un Gunārs Balodis.
Foto: Anna Bivbāne
Skrundas novada senioriem augusta otrā puse bijusi interesantiem iespaidiem bagāta. Jau ceturto reizi notika senioru dārza svētki. Tie kļuvuši par tradīciju, kas aizsākta Skrundas pilsētas 20. jubilejas gadā, un pulcē kuplu skaitu senioru.
Tāpat kā iepriekš bija ieradušies gan pašu novada ļaudis, tostarp no Nīkrāces pagasta, gan draugi no Alsungas, Aizputes, Saldus novada Pampāļiem un Novadniekiem. Kultūras nams bija gādājis, lai seniorus priecē dziedošais aktieris Edgars Pujāts. „Lustīgi mums gāja – izdziedājāmies, izdancojāmies,” teic Skrundas senioru kluba Ceriņi vadītāja Velga Bartašus. „Laiks bija brīnišķīgs kā ik gadu. Dieviņš vienmēr parūpējas, ka nolīst vai nu pirms vai pēc, bet tieši dārza svētku laikā spīd saule.”

Šobrīd Ceriņos ir ap 70 biedru, tikai desmit senioriem vēl nav 70 gadu, bet daudziem jau pāri 80. Un tomēr lielākā daļa ir aktīvi, ja vien netraucē veselības problēmas.

Aizvadītajā nedēļā 40 novada seniori devās sociālā dienesta rīkotajā ekskursijā uz Talsu pusi. „Uzkāpām atjaunotajās Valdgales dzirnavās līdz pat pašam augšējam – sestajam – stāvam!” stāsta V.Bartašus. „Izstaigājām Spāres dzirnavas no pagraba līdz bēniņiem. To mītisko raganiņu gan nesastapām – esot atvaļinājumā aizgājusi. Taču dāvaniņas bija atstātas. Lauku sētā Bandenieki pie biškopjiem paši varējām liet vaska sveces. Pāces vilnas fabrikā dziju sapirkāmies, nu darba pietiks visai ziemai, jo daudzas esam čaklas adītājas. Tad vēl Dundagā bijām pie dažādiem eksotiskiem dzīvniekiem – pastaigājāmies ar kamieļiem, lamām, zebrām, minizirdziņiem, apskatījām trušus un strausus, zilā govs gan bija ēnā paslēpusies. Iespaidu ļoti daudz. Tālu nebija jābrauc, bet diena gara – pusastoņos rītā izbraucām, pusastoņos vakarā tikai mājās. Un pārsvarā uz kājām, bet visi dūšīgi turējāmies. Kas mums cits atliek – ballēties un priecāties!”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi