Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. septembrī, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
Septembra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
MŪZIKA


6. septembrī Ēdoles luterāņu baznīcā pirmais pasākums ciklā Stāsts un mūzika Kuldīgas novada baznīcās – vokālās grupas Schola Cantorum Riga koncertprogramma Ceļojums uz viduslaikiem.


13. septembrī Kuldīgas kultūras centrā Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts. Piedalās stīgu orķestris diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, Raimonds Macats, Oskars Sproģis, Artis Orubs.

13. septembrī stadionā Daugava Liepājā grupas Bi-2 (Krievija) koncerts Notikumu horizonts.

14. septembrī koncertzālē Lielais dzintars Liepājā uz vienas skatuves koncertā Mežragu zelts dzintarā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā tiksies visu Latvijas vadošo orķestru mežradznieki. Dalībnieku vidū būs arī vienīgais Latvijā koncertējošais mežradznieku ansamblis – Liepājas mežragu kvartets.

21. septembrī Ventspils koncertzālē Latvija laikmetīgās autormūzikas ciklā Ma uzstāsies vācu komponists, producents un filmu mākslinieks Daniels Brands. Mākslinieks, kurš savu ikdienu vada starp Berlīni un Londonu un kurš kopš agras bērnības apguvis gan klavieru, gan bungu spēli, klausītājiem kļuvis pazīstams, piedaloties dažādos orķestros, bigbendos, klasiskās mūzikas un citas žanriskās ievirzes kolektīvos.21. septembrī koncertzālē Lielais dzintars Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts Mālers N⁰.2. Programmā – Gustava Mālera Otrā simfonija Do minorā (Augšāmcelšanās). Diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā muzicēs arī Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris un Kauņas Valsts koris. Solistes – Maija Kovaļevska (soprāns) un Klaudija Hakla (alts).


22. septembrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars būs Vestarda Šimkus koncertizrāde Novecento par neparasta mūziķa likteni, kurš izaudzis uz kuģa, nekad no tā nenokāpjot uz sauszemes. Viņš spēlē klavieres tā, kā neviens pirms viņa to nav darījis. Cilvēki no visas pasaules meklē iespēju dzirdēt šo klavierspēles ģēniju, bet, lai klausītos viņa spēlē, ir jādodas ceļojumā pāri okeānam. Stāstītājs būs Nacionālā teātra aktieris Kristaps Ķeselis.

27. septembrī Kuldīgas kultūras centrā koncerts Starp vasaru un ziemu. Akordeonu trio: Rikardions, Anna Dribas un Ainars Bumbieris.

28. septembrī Ventspils koncertzālē Latvija Šidas Šahabi koncerts. Šida ir Stokholmā dzīvojoša irāņu pianiste un komponiste. Deviņu gadu vecumā viņa sāka apgūt klavierspēli un sacerēt pirmās melodijas. Viņai tuva arī māksla. Veidojusi skaņas instalācijas, ieinteresējusies par skaņas mākslu un dizainu. Mūziķe sacerējusi arī skaņu celiņus vairākām īsfilmām.

28. septembrī Brocēnu kultūras centrā notiks sieviešu kora Laiksne 10. jubilejas koncerts.

29. septembrī Ventspils koncertzālē Latvija uzstāsies amerikāņu saksofonists Kolins Stetsons. Viņa apbrīnojamā sasaiste ar instrumentiem ļauj radīt emocionāli bagātas un polifoniskas kompozīcijas, kas pārspēj jebkuras gaidas pēc tā, kā varētu izklausīties pūtējs – solo mākslinieks. Stetsons vienlīdz labi jūtas, gan atskaņojot avangarda džezu, gan trokšņu, drone un minimālisma mūziku, kas aptver tādus žanrus kā tumsnējs metāls, postroks un laikmetīgā elektroniskā mūzika.MĀKSLA

Kuldīgā, Līvijas Rezevskas izstāžu zālē, tēlnieces Marinas Veilandes un tekstilmākslinieces Elīnas Veilandes darbu izstāde.

Kuldīgas novada muzejā skatāma interaktīvā ceļojošā izstāde Zīmē un rīmē. Tā veidota, izmantojot mākslinieka Alberta Kronenberga (1887–1958) radītos tēlus un tekstus un inovatīvus risinājumus. Mākslinieku Annas Vanagas, Agneses Rutkovskas, Martas Laures, Artūra Lāča un Viviannas Marias Staņislavskas radītā ekspozīcija bērniem un jauniešiem.

Līdz 11. septembrim Kuldīgas Mākslas namā mākslas un radošās telpas M22 gleznošanas un krāsu mācības kursu dalībnieku darbu izstāde Mākslas dārzs.

No 14. septembra Kuldīgas Mākslas namā tēlotājmākslas studijas Kuldīgas palete 50. jubilejas izstāde.Līdz 27. septembrim Saldus bibliotēkā fotogrāfa Haralda Fiļipova noskaņas darbu izstāde Atvērt logu pasaulei.
TEĀTRIS

14. septembrī Liepājas teātris atklās sezonu ar Regnāra Vaivara iestudēto Kārļa Lāča mūziklu Purva bridējs ugunī. “Šis nebūs stāsts par dzeršanas postu un aklu mīlestību. Tas ir stāsts par neremdināmām slāpēm. Un slāpstošie šeit ir visi, bez izņēmuma,” saka režisors. Galvenajās lomās Agnese Jēkabsone, Gints Grāvelis, Sandis Pēcis un Karīna Tatarinova.

22. septembrī Ventspils teātra namā Jūras vārti viesosies LNOB ar baleta izrādi Antonija # Silmači. Tas ir romantiski dramatisks stāsts par alkām pēc personīgās dzīves piepildījuma. Tas radīts, iedvesmojoties no Rūdolfa Blaumaņa lugas Skroderdienas Silmačos, un līdzās komponista Jura Karlsona agrāko gadu baletiem Sidraba šķidrauts un Karlsons lido… spilgti papildina latviešu oriģinālbaletu klāstu.

25. septembrī Ventspils Jūras vārtos Liepājas teātra izrāde Precības (režisors Sergejs Zemļanskis). Agafja Tihonovna nolēmusi precēties. It kā – jo īstas pārliecības viņai par to nav. Tad nu talkā nāk savedēja Fjokla, piedāvājot viņai piecus līgavaiņus uzreiz. Kurš būs īstais? Un vai tiešām apprecēties var tik viegli?

25. septembrī Brocēnu kultūras centrā un 26. septembrī Kuldīgas kultūras centrā Valmieras teātra izrāde – Tenesija Viljamsa drāma Kaķis uz nokaitēta skārda jumta Ineses Mičules režijā. Lomās: Ieva Puķe, Kārlis Freimanis, Māra Mennika, Mārtiņš Liepa u.c.

26. septembrī Jūras vārtos Ventspilī Liepājas teātris rādīs Dž. Dž. Džilindžera izrādi bērniem Polianna. Kādā depresijas māktā pilsētā ierodas vienpadsmit gadus veca meitene Polianna, lai ar prieka spēles palīdzību pierādītu apkārtējiem, ka pasaule ir ļoti jauka vieta, kur dzīvot. It sevišķi savai krustmātei Pollijai, kura nocietinājusi savu sirdi un neļaujas nedz priekam, nedz emocijām.CITAS LIETAS

3. un 4. septembrī kinoteātrī Balle Liepājā varēs noskatīties Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma piedāvājumu – ķīniešu režisoru Naņfu Vanas un Dzjalinas Džanas filmu Dzimusi Ķīnā, somu režisores Rētas Huhtanenas darbu Molenbēkas dievi un Ļubomira Stefanova un Tamāras Kotevskas kinodarbu Medus zeme par Ziemeļmaķedonijas neskarto kalnu dabu un kolorīti askētisko bitenieci Hatidži, kas nodarbojas ar šķietami aizvēsturisku biškopības metodi.

7. septembrī Talsu tautas namā būs atvērta lietu atjaunošanas darbnīca Repair cafe. Pasākuma mērķis – izglītot iedzīvotājus un mācīt, kā lietas salabot pašiem, tādējādi paildzinot iekārtu un apģērbu dzīvi un samazinot izgāztuvē apglabāto atkritumu apjomu. Ikviens iedzīvotājs aicināts ņemt līdzi atjaunojamu lietu un kopā ar meistaru attiecīgajā darbnīcā to salabot vai restaurēt. Repair cafe ideja dzimusi Nīderlandē, kur 2009. gadā tika sarīkota pirmā šāda veida mantu labotava.

No 9. līdz 13. septembrim Saldū notiks Dzejas dienas. Pilsētas bibliotēkā 9. septembrī iecerēti Klāva Elsberga dzejas lasījumi, 10. septembrī novada dzejnieki ielūdz uz pasākumu Svētki dzejai, 11. septembrī plānota tikšanās ar dzejnieku Kristapu Vecgrāvi, bet 13. septembrī bērni satiks literāti Ievu Samausku.

No 9. līdz 14. septembrim norisināsies Saldus garšu festivāls. Visu nedēļu astoņās Saldus novada kafejnīcās būs baudāmi Anglijas, Austrijas, Itālijas, Grieķijas, Gruzijas, Ukrainas, Lietuvas un Krievijas ēdieni. Nedēļas izskaņā 14. septembrī Saldus tirgus laukumā muzicēs Kārlis Kazāks, grupas Astro’n’out un Rollmans Band, DJ Monsta un Laima Jansone. Būs arī izcilu pavāru meistarklases, bērnu izklaide un nakts balle ar Rumbas kvartetu.No 27. līdz 29. septembrim koncertzāle Lielais dzintars aicina uz ikgadējo mūsdienu mākslas festivālu Liepājas Mākslas forums. Tas tiks atklāts ar amerikāņu minimālista Mortona Feldmana Guļošo koncertu, kad ierasto krēslu rindu vietā zālē būs izvietoti mājīgi paklāji. Klausītāji uz koncertu aicināti ņemt līdzi spilvenus un pledus. Mākslas foruma programmā arī Jura Bartkeviča izrāde Zibeņu domas. Irbīte, teremina virtuoze Lidija Kavina, zviedru dejotāja Virpi Pahkinena, kameropera Marija Stjuarte, elektroniskās mūzikas nometnes Baltic Trail noslēguma nakts un citas norises. Papildus iespējams nobaudīt arī Liepājas Restorānu nedēļas piedāvājumus.
MANTOJUMS

21. septembrī visu dienu lauku sētā Puteņi Zvārdes pagastā svinēs Miķeļdienu.

29. septembrī Brocēnos pie Bodnīcas Miķeļdienas tirdziņā ar saviem darinājumiem pulcēsies mājražotāji.Materiālu finansē reģionālo laikrakstu – KurzemnieksKurzemes Vārds, Saldus Zeme un Talsu Vēstis – izdevniecības.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi