Aizvērt

Izstāde, kurā "kronenbergoties"

2019. gada 9. septembrī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Izstāde, kurā "kronenbergoties"
Izstādē "Zīmē un rīmē" bērni pēta mākslinieces Viviannas Marias Staņislavskas veidoto trīsdimensiju grāmatu pēc Alberta Kronenberga "Mazā ganiņa" motīviem.
Foto: Antra Grīnberga
Kuldīgas novada muzejā durvis vērusi izstāde "Zīmē un rīmē". Tā izveidota mākslinieka un rakstnieka Alberta Kronenberga 130. jubilejā 2017. gadā un visu šo laiku ceļo. Šis autors uzrakstījis un ilustrējis septiņas bērnu grāmatas. Izstādē izmantotas trīs: "Mazais ganiņš", "Zelta laiki" un "Sprunguļmuižā gadatirgus". Vecāka paaudze vēl tagad atceras A.Kronenberga tekstus un bildes no bērnības laikiem.
Ekspozīcija par Alberta Kronenberga daiļradi un tēliem veidota tā, lai bērni var līdzdarboties. Visi saņem autora vēstuli, kurā viņš ved cauri izstādes piedzīvojumiem.


TIK DAUDZ, KO DARĪT

Bērni aicināti lasīt rīmes par autora dzīvi; skatīties filmiņu par Zelta laikiem un mēģināt atrast amatus un to pratējus; šķirt telpisku grāmatu un atbilstošus fragmentus meklēt Mazā ganiņa tekstos; atrast, kur slēpjas mīklas, un tās minēt; zīmēt un rīmēt; klausīties piedzīvojumus Sprunguļmuižā un griezt karuselīti; izvēlēties masku un fotografēties.

Dāvanu A.Kronenbergam 130. dzimšanas dienā sarūpējis somu rakstnieks un publicists Juka Rislaki – apgāds Neputns 2017. gada sākumā laidis klajā grāmatu par mākslinieka dzīvi Vilki, velni un vīri, kurā rīmju rakstīšana un ilustrēšana nosaukta par kronenbergošanos. Tieši uz to aicināti bērni.


VAIRĀKI MĀKSLINIEKI

Ideja par izstādi radusies A.Kronenberga mazmeitai Ilzei Saulītei-Jansonei kopā ar mākslinieci Annu Vanagu. Savukārt Jūrmalas pilsētas muzeja direktore Inta Baumane atbalstījusi tās iekārtošanu Aspazijas mājā. Piedalījušies vairāki mākslinieki: ekspozīcijas vidi un objektus, arī maskas, veidojusi dizainere Agnese Rutkovska sadarbībā ar firmu Baibaks, trīs dimensiju grāmatu pēc Mazā ganiņa motīviem veidojusi māksliniece Vivianna Maria Staņislavska, Zelta laiku animācijas versiju radījis multiplikators Artūrs Lācis, Sprunguļmuižas karuselīti iedzīvinājuši mākslinieki Marta Laure un Mārtiņš Maike. Mīklas un spēles veidojusi A.Vanaga.


Vairāk 9. septembra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.