Aizvērt

Muzicē temperamentīgie spāņi

2019. gada 9. septembrī, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Muzicē temperamentīgie spāņi
Spānijas militārais orķestris vienlīdz azartiski spēlēja gan savai tautai raksturīgu mūziku, gan latviešu tautas dziesmas "Seši mazi bundzinieki" apdari.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Straujus spāņu ritmus un dienvidniecisku temperamentu Kuldīgas klausītājiem bija iespēja izjust kultūras centrā, kur koncertēja Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestra ansamblis.
Sadarbībā ar Zemessardzes orķestri tas uzstājās par godu Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgadei. Programmā bija iekļauta latviešu un spāņu komponistu mūzika un tautasdziesmu aranžējumi. Kaut arī koncerts notika piektdien dienas vidū, zāle bija pilna, skatītāju rindās pārsvarā bija skolēni un seniori.

Šis kolektīvs piedalās militārās parādēs, Spānijas kultūras dzīvi bagātina ar uzstāšanos koncertzālēs un teātros, muzicē skolās un pansionātos, tādējādi stiprinot saikni starp armiju un sabiedrību. Orķestri vada kapteinis Ivans Rodrigess Armans, un pavisam tajā spēlē 30 mūziķu, bet mūsu valstī viesojās 12 cilvēku ansamblis.

Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgades pasākumi notiek visu gadu. Jūnijā Zemessardzes orķestris Kuldīgā koncertēja kopā ar Kanādas Bruņoto spēku centrālo orķestri.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi