Aizvērt

Rūc un kuļ jau piekto gadu

2019. gada 11. septembrī, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Rūc un kuļ jau piekto gadu
Foto: Indars Vētrājs
Ja rīkotāji pareizi rēķina, šis bija piektais rudens, kad Jautrajā mašīntalkā Padurē pie klēts darbā tiek laista kuļmašīna "Imanta".
Viena no pasākuma dvēselēm Alise Volanska teic, ka šogad ļaužu bijis gana: tirgotāji, amatierkolektīvi no Kuldīgas un pārnovadiem, ieinteresēti skatītāji. „Dievs mūsu lūgsnas uzklausīja – mākoņi aizgāja ar līkumu. Apmeklētāji ēda, dzēra, priecājās par priekšnesumiem un piedalījās necerēti daudzās darbnīcās,” priecājas A.Volanska, sakot paldies visiem palīgiem.

Darbnīcā, ko vadīja Laimonis Salms, varēts zāli pļaut ar izkapti. Tas sajūsminājis gan meitenes, gan puišus. Kāds tētis dēlēnam stāstījis: kad nav elektrības un trimeris nedarbojas, jāizlīdzas ar izkapti. Pieprasīta bijusi arī darbnīca, kurā Valdis Dadzis rādījis, ka no papīra var uzbūvēt vējrādītājus, arī tā, kurā Naira Lācīte mācījusi avīzē ietītu siļķi cept uz oglēm. Arī ar spriguli kult varēja, mālu mīcīt un citas interesantas lietas darīt.

Lielākais notikums bija kuļmašīnas palaišana. To, kā ierasts, darījuši uzņēmuma Amazone puiši Matīss Neifelds un Valters Šuba. Bet mašīntalkas dzīvīgumu palīdzējuši uzturēt Agnese Moldovāne un Padures teātra pulciņa vadītājs, aktieris Kārlis Neimanis. Pēc tam visi klausījušies postfolkloras grupas Daba san koncertu. Daudzi braukuši no tālienes, arī ne pirmo reizi no Rīgas, jo pasākums ļoti patīkot. Jautāta par nākamo gadu, A.Volanska atbild, ka viss Dieva rokās: „Rīkojam kopā ar citiem padurniekiem. Biedrību Padures mašīntalka vēl nodibinājusi neesmu, bet varbūt vajadzētu. Projektu rakstu Latvijas Valsts mežu atbalstītā programmā – tur arī 2000 eiro dabūju. Ar pārējo izlīdz pagasta pārvalde. Jāskatās, kā nākamgad tiks dalīts budžets un vai pasākums nebūs sevi izdzīvojis. Bet pagaidām šķiet, ka apmeklētāju atsaucības un prieka netrūkst.”


Galerijā – Alises Volanskas arhīva un Indara Vētrāja foto.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.