Aizvērt

Dievkalpojums – dzejas dienu perfomance

2019. gada 18. septembrī, 16:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Dievkalpojums – dzejas dienu perfomance
22. septembrī 21.00 Apriķu luteriskajā baznīcā Aizputes novadā notiks gaismas, dziedājumu un dzejas lasījumu Vertikāle V noslēgums.
Vertikale V ir Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienu pasākumu cikls, kas sākās Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, turpinājās Alsungā, bet svētdien notiks arī Jaunpilī un Lestenē. Tā atslēgvārds šogad ir dievkalpojums, programma veidota kā vairāku mākslu saplūsme, iekšējs pārdzīvojums un meditācija.

Apriķu dievnams ir viena no skaistākajām Kurzemes, kā arī Eiropas sakrālās mākslas pērlēm, tādēļ dievkalpojuma tēma izvēlēta kā vienojošs elements tekstam un mūzikai, dziedājumos un tekstos ietverts katra personīgais skatījums uz garīgo, meklējumi mūzikā un gleznās. Vakaru dievnamā kā kopdarbu veidojusi dzejniece Laura Andersone, Gunita Boka, Inta Kampara, Gundega Rezevska, Gunta Šnipke, Sandra Vensko, māksliniece Agnese Rudzīte, bīskaps emeritus Pāvils Brūvers, kurš ar vijoles solo ievadīs pasākumu dievnamā. Garīgos un meditatīvos dziedājumus varēs noklausīties divu mūziķu – Ievas Tālbergas un Diānas Jansones izpildījumā. Visi, kurus interesē Apriķu dievnams un performance tajā, svētdienas vakarā aicināti ierasties, kā arī piedalīties nakts kopīgā lūgšanā un noklausīties Pāvila Brūvera sprediķi. Pasākuma laikā dievnama iekštelpas būs izgaismotas, krāsu spektrs veidos tumsas un gaismas saspēli.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.