Aizvērt

Sirds siltuma un dzejas svētki

2019. gada 20. septembrī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Sirds siltuma un dzejas svētki
Kuldīgas mūzikas skolas zāle klausītāju pilna, bet skatuves fonā autobuss – Dzejas diena veltīta kora "Cantus" šoferītim, dzejoļu autoram Andrim Vērdiņam.
Foto: Lāsma Reimane
„Es neesmu nekāds dzejnieks, tikai tāds dzejas nieciņš,” tā par sevi saka Andris Vērdiņš – Kuldīgas mūzikas skolas kora "Cantus" šoferītis tālajos ārzemju koncertbraucienos un "amatu apvienošanas" kārtībā arī dzejas autors. Viņam bija veltīts pirmais Dzejas dienu pasākums mūzikas skolā.
Savukārt Kuldīgas bibliotēkā notika vietējā dzejas kluba pēcpusdiena un arī tikšanās bērnu literatūras centrā.


„BEZ VIŅA NAV IEDOMĀJAMI”


Mūzikas skolas arhīva foto
Andris Vērdiņš.


A.Vērdiņa dzejas pasākums bija tik ļoti sirsnības piestrāvots, ka kāds klausītājs teica: „Ejot mājās, gribējās apskaut katru pretimnācēju.” Piedalījās ap 100 audzēkņu. Dzejoļus lasīja arī pats autors, bet vairāk – skolēni, skanēja muzikāli priekšnesumi, tostarp dziesmiņas ar A.Vērdiņa dzeju, kurām mūziku sarakstījusi Cantus diriģente Maruta Grigale. Spēlēja skolas orķestris un citi audzēkņi.

Kora dibinātāja Maruta Rozīte par A.Vērdiņu teica: „Gadu desmitiem braucot tuvos un tālos ceļos, esmu pārliecinājusies, ka vissvarīgākais cilvēks ir šoferītis. No viņa atkarīgs tas, vai brauciens būs izdevies. Tādu kā Andris vēl nebiju sastapusi. Sava brīnišķīgā rakstura dēļ viņš kļuvis par Cantus dalībnieku. Jubilejās meitenes bieži vien saņem apsveikumu dzejā.”

Andris rakstot jau kopš 9. klaKrājums vēl nav izdots, taču daiļrade apkopota pabiezā burtnīcā. „Ja krājums iznāks, tad Cantus noteikti dziedās tā atklāšanā,” A.Vērdiņš solīja.

Pirmais viņa lasītais darbs bija atzīšanās mīlestībā Kuldīgai. Tā tiek saukta par dvēseles pilsētu pie rumbas, te pieminētas arī kora Cantus meitenes. Lāču pikniksPeļu bataljona maršs, TārpiņšZoss, Namiņš uz riteņiem un vēl citus dzejoļus mūzikas skolas bērni lasīja ar izteiksmi un aizrautību. Beigās skanēja kora 50. jubilejai tapusī Dziesmiņa pasaulē nepazudīs ar A.Vērdiņa vārdiem un M.Grigales mūziku.


„MAZLIET NO MANAS PASAULES”

Kuldīgas bibliotēkā ar vārsmām dalījās vietējā dzejas kluba dalībnieces Inta Brūkle, Ligita Mežkalne, Helena Dzilna-Dzirnaka un Inta Kampara. Autores ļāva ieskatīties savu domu un emociju pasaulē. „Mazliet no manas pasaules jums,” tā pirms uzstāšanās teica I.Kampara.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi