Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 2. oktobrī, 15:26
Kas kultūrā Kurzemē
Oktobra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
MŪZIKA

4. oktobrī koncertzālē Lielais dzintars Liepājā koncertā Vestards Šimkus un Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā skanēs Sergeja Rahmaņinova Trešais klavierkoncerts un jaundarbs – Kārļa Lāča Latvju simfonijas pasaules pirmatskaņojums.

6. oktobrī koncertzālē Lielais dzintars ciklā Pasaule Lielajā dzintarā koncertēs japāņu superzvaigzne, džeza pianiste Hiromi.

11. oktobrī Ventspils koncertzālē Latvija ar kino mūzikas programmu uzstāsies pianists Andrejs Osokins un māsas Balanas – vijolniece Kristīne un čelliste Margarita.

13. oktobrī Liepājā un 18. oktobrī Ventspilī gaidāms grupas Labvēlīgais tips koncerts =IA=.

18. oktobrī Kuldīgas Kultūras centrā Liepājas Simfoniskā orķestra un vijolnieces Vinetas Sareikas koncerts. Diriģents Gintars Rinkevičs. Programmā Semjuela Bārbera Adagio stīgu instrumentiem, koncerts vijolei un orķestrim op.14, Žana Sibeliusa 2. simfonija Re mažorā op.43.

19. oktobrī Rojas Kultūras centrā ar 45 gadu jubilejas koncertu viesosies grupas Credo zelta sastāvs.

25. oktobrī Ventspils Kultūras centrā ģitārista Vjačeslava Mitrohina un draugu orķestra koncerts Latviešu blūzi un ne tikai. Skanēs Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, V.Mitrohina un Aivara Hermaņa dziesmas blūza stilā.MĀKSLA

Līdz 13. oktobrim Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā mākslinieka Osvalda Rožkalna (1910–1989) pirmā izstāde Kurzemē.Līdz 20. oktobrim Kuldīgas Vecajā rātsnamā izstāde no Rīgas Porcelāna muzeja krājumiem Sešu veidu mācēšana. Izstāde sniedz ieskatu porcelāna mākslas un dizaina vēsturē, stāstot par dažādām trauku dekorēšanas tehnikām un materiāliem.


Kuldīgas novada muzejā aplūkojamā interaktīvā ceļojošā izstāde Zīmē un rīmē veidota, izmantojot mākslinieka Alberta Kronenberga (1887–1958) radītos tēlus un tekstus un inovatīvus risinājumus. Tā ir mākslinieku Annas Vanagas, Agneses Rutkovskas, Martas Laures, Artūra Lāča un Viviannas Marias Staņislavskas ekspozīcija bērniem un jauniešiem.KINO

11. oktobrī koncertzālē Lielais dzintars Liepājā un 12. oktobrī koncertzālē Latvija Ventspilī notiks jaunās latviešu mākslas filmas, kaisles drāmas Nekas mūs neapturēs pirmizrāde un tikšanās ar radošo komandu. Filma ir stāsts par mūzikas producentu Ralfu (Andris Keišs), kurš sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu, mīļāko un nepilngadīgo meitu sadzīvot zem viena jumta. Andra Gaujas filma ir provokatīvs skatījums uz vīrieša un sievietes mainīgo lomu mūsdienu ģimenē.


31. oktobrī Ventspils koncertzālē Latvija amerikāņu ērģelnieks Brets Valiants koncertā pavadīs Frīdriha Vilhelma Mūrnava mēmo kinofilmu Nosferatu (1922. gads).TEĀTRIS

5. oktobrī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē būs skatāma izrāde Kļov. Tā ir Rasas Bugavičutes- Pēces lugas Bļitka versija krievu valodā tautā iemīļotu latviešu aktieru Mārtiņa Vilsona un Arņa Līcīša izpildījumā.


9. oktobrī Jūras vārtos Ventspilī Jaunā Rīgas teātra izrāde Nora (rež. Māra Ķimele). Nora ir kā neatminēta mīkla, kā noslēpums, kā putna kliedziens naktī, kā dūmaka pirms saullēkta. Trauslas, bet spēcīgas personības noslēpums. Lomās: Jana Čivžele, Ivars Krasts, Kaspars Znotiņš, Iveta Pole, Edgars Samītis.

16. oktobrī Brocēnu novada Kultūras un izglītības centrā režisora Armanda Ekšteta izrāde bērniem Dzeltenā zemūdene.

19. un 20. oktobrī Kuldīgā norisināsies starptautiskais skatuves mākslas festivāls Teātris ir visur. Festivāla laikā varēs noskatīties teātra trupas Kvadrifons izrādi Vecmāmiņas valsts, Liepājas Leļļu teātra izrādi Kur zirgi?, izrāžu apvienības Panna izpildījumā Zanes Daudziņas monoizrādi Tāda esmu, Latvijas Leļļu teātra izrādi Mazā raganiņa, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādes Lūk, istaba šī… un Patiesība, kā arī Sanktpēterburgas aktieru izrādi Circo baffo. Notiks arī laikmetīgās dejas meistarklase, kino nakts un meistardarbnīcas kaligrāfijā un punktiņmandalu veidošanā.

23. oktobrī Liepājas teātrī un 21. oktobrī Ventspils teātra namā Jūras vārti festivāla Zelta maska izrāde – A.Puškina Maskavas Drāmas teātra iestudējums Solījums rītausmā pēc Romēna Garī romāna motīviem. Izrāde vēsta par lielu mīlestību, kaislīgu, visu piedodošu, taču reizumis arī graujošu, – mātes mīlestību, kura uzvar laiku un attālumu… Bet saites, kuras vieno šā autobiogrāfiskā stāsta varoņus, māti un dēlu, ir ne vien radniecīgas, bet zināmā mērā pat mistiskas.MANTOJUMS

26. oktobrī Liepājas Latviešu biedrības namā vidējās paaudzes deju kolektīvs Vaduguns Kristīnes Jaunbrūnas vadībā aicina uz festivālu Rudens nāca sētiņā. Tajā pulcēsies dejotāji no dažādiem Latvijas novadiem. Ar deju palīdzību uz skatuves tiks uzburtas lauku sētas ainiņas, koncerta dalībnieki godinās rudeni un darbu, izdejos cilvēku attiecības un mājdzīvnieku raksturus.

26. oktobrī Brocēnu novada Kultūras un izglītības centrā Saldus vidējās paaudzes deju kolektīva Bandava koncerts par godu vadītājas Santas Laurinovičas jubilejai.CITAS LIETAS

18. oktobrī Brocēnu novada Kultūras un izglītības centrā Laura Valtera dzejas krājuma Visumā veidoti vārdi un albuma Mirklī ieklausies atvēršana.

Līdz 27. oktobrim Talsu novada muzejā būs apskatāma Latvijas Dabas muzeja izstāde Daba krāso, kas ļaus iepazīt augu dažādās spējas. 2. oktobrī 17.30 sēņu speciāliste Diāna Meiere vadīs nodarbību Dzijas krāsošana ar sēnēm.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Mani visvairāk šobrīd satrauc:
paša veselība
tuvinieku veselība
naudas trūkums
bezdarbs
dzīve četrās sienās
valdības lēmumi
medicīnas iespējas
dezinformācija
bezatbildīgi cilvēki
nākotne
Kurzemnieks Horoskopi