Aizvērt

No Kuldīgas līdz Kannām – ar patiesību

2019. gada 11. oktobrī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
No Kuldīgas līdz Kannām – ar patiesību
„Filmā katrs atradīs ko citu. Kāds pēc tam piezvanīs draugam, kurš strādā ārzemēs, cits – krieviski runājošam draugam, kurš te dzīvo kā nepilsonis. Galvenais, lai skatītāji nepaliek vienaldzīgi,” par savu filmu „Oļegs”, kuras starptautiskā pirmizrāde maijā notika Kannu kinofestivālā Francijā, saka mūspusē dzimušais kinorežisors Juris Kursietis. Daudzās valstīs filma jau guvusi profesionāļu un skatītāju atzinību. Uz „Lielo Kristapu” tā pretendē astoņās kategorijās.
Latvijā to sāk rādīt šomēnes, bet starptautiskā pirmizrāde maijā notika Kannu kinofestivālā Francijā, kur gandrīz no 8000 darbiem prestižajā režisoru ģildes programmā izraudzīti 25. Oļegs arī iekļauts Eiropas Kino akadēmijas balvas īsajā sarakstā (nominanti kļūs zināmi novembrī). Kinofestivālos Briselē un Maltā jau iegūta galvenā balva. Nupat filma rādīta Dienvidkorejā, pats režisors lido uz festivāliem Izraēlā, Luksemburgā, ASV, Polijā.


Vairāk 11. oktobra pielikumā Radošā Kuldīga.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.