Aizvērt

Ceturtais tūlīt būs, jau gatavojas piektajam

2019. gada 14. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Ceturtais tūlīt būs, jau gatavojas piektajam
Festivāla "Teātris ir visur Kuldīgā" direktore Dana Bjorka priecājas, ka jau nedēļu iepriekš biļetes ir gandrīz izpirktas. Diemžēl telpas, kurās notiek izrādes, nav bezizmēra, viņa atzīst.
Foto: Lāsma Reimane
„Festivāls pastāvēs tik ilgi, cik tas būs vajadzīgs kuldīdzniekiem un citiem kurzemniekiem,” preses konferencē Kuldīgā atzina starptautiskā teātra festivāla "Teātris ir visur Kuldīgā" un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka.
AR NAUDU UN MORĀLU ATBALSTU

Šis ir ceturtais gads, kad festivāls divas dienas – 19. un 20. oktobrī – apņems visu pilsētu. D.Bjorka atzina, ka pilnā jaudā notiek gatavošanās jau piektajam – jubilejas – festivālam. Tas notiek ar novada domes un citu atbalstītāju finansiālu un morālu palīdzību. Pašvaldība katru gadu dod 20 000 eiro, šogad naudu devis arī Valsts kultūrkapitāla fonds. Atbalstītāji daudz nemainoties, ja esot specifiskas vajadzības, tad tiekot uzrunāti citi. Finansiālais atbalsts ļauj ne tikai atvest uz Kuldīgu augstvērtīgus māksliniekus, bet arī rīkot daudzus bezmaksas pasākumus. Domes priekšsēde Inga Bērziņa izteica pateicību visai komandai, kas nenogurstoši strādā, kā arī D.Bjorkai par laiku, kas atrasts Kuldīgai.


SEVIS PILNVEIDOŠANAI

D.Bjorka smējās, ka pēc katra aizvadītā festivāla rīkotāji spriež – programma jāsamazina, bet tas nekādi neizdodoties. Šogad gan uzsvars vairāk likts uz iespēju pilnveidot sevi dažādās meistarklasēs. „Teātris tiešām ir visur – arī vārdā, skatienā, kustībā,” viņa teica un pastāstīja, ka, piemēram, punktiņmandalu meistarklasē jau visas vietas ir aizpildītas, bet ir iespēja iepazīt Ķīnas kultūru un rakstību, kā arī simbolu kodēšanu kopā ar mākslinieci Mēriju Žangu. Horeogrāfes Olgas Žitluhinas nodarbībās līdzdarbosies arī 12 pasaules izcili horeogrāfi, kuri pirms tam viesojas pie O.Žitluhinas Rīgā.


BIĻETES GANDRĪZ IZPIRKTAS

D.Bjorka vērsa uzmanību arī uz vairākiem citiem pasākumiem. Uz daudziem biļetes gan jau izpirktas. Piemēram, uz Rīgas Krievu teātra izrādi Lūk, istaba šī... Padures muižā. Vēl būšot iespēja izrādes dienā nopirkt biļeti papildvietās. Šajā uzvedumā, kas ir Bulata Okudžavas daiļradei veltīts radošs vakars ar tēju un uzkodām, spēlē arī D.Bjorka. Gandrīz piepildīta ir arī Kuldīgas jauniešu māja, kur teātra trupa Kvadrifrons rādīs Vecmāmiņu valsti. Izrādē piedalīsies arī Kuldīgas 2. vidusskolas koris Evas Burkes-Burkevicas vadībā. Biļetes vēl esot arī uz izrādēm Kuldīgas kultūras centra lielajā zālē. Toties iespējams piedalīties daudzos citos bezmaksas pasākumos, piemēram, Circo Baffo (Sanktpēterburga) performancēs. Mākslinieki šogad vāks ziedojumus Sv. Annas baznīcas torņa renovācijai. Padomāts arī par bērniem.


STRĀDĀ AR PROFESIONĀĻIEM

2. vidusskolas koris dalībai izrādē Vecmāmiņu valsts uzrunāts septembra vidū. „Mēs piekritām, jo šķita, ka tas ir pietiekami liels izaicinājums – bērniem ir gan jādzied, gan jāiejūtas aktieru ādā. Mācību process, kurā apgūstam skaņdarbus, ir interesants. Melodijas ir pazīstamas, bet dažādās interesantās apdarēs. Pagājušajā nedēļā skolā viesojās komponists Jēkabs Nīmanis, lai strādātu ar kori. Viņš mūs slavēja par ieguldīto darbu. Ar nepacietību gaidām satikšanos ar aktieriem,” pastāstīja E.Burke-Burkevica.


NĀKAMĀ PROGRAMMA GANDRĪZ GATAVA

Jautāta, kādēļ šogad nepiedalās jau iemīlētais Maskavas Mazās Bronnajas dramatiskais teātris, D.Bjorka atbildēja, ka viņi gaida jubilejas gadu. Sv. Annas draudzes mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics daudzu kurzemnieku vārdā lūdzot, lai maskavieši vēlreiz atbrauc ar izrādi Īpašie cilvēki, kas jau festivālā spēlēta baznīcā. „Atvedīsim pieprasītu izrādi atkārtoti. Ar teātri jau ir noruna, viņi rezervē datumus,” sola D.Bjorka. Ieskicējot nākamā gada programmu, viņa uzsvēra, ka sarunas sāktas arī ar pianistu Andreju Osokinu un Nacionālo teātri. „Par pārējo vēl paklusēsim,” smaida D.Bjorka.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.