Aizvērt

Rāte dzied Gruzijā

2019. gada 21. oktobrī, 13:04
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Rāte dzied Gruzijā
Kamerkoris "Rāte" Mchetas centrālajā laukumā īsu brīdi pirms Mchetobas svētku rīta translācijas Gruzijas televīzijā. Tiešraidē koris dziedāja "Bēdu, manu lielu bēdu".
Foto: Kora "Rāte" arhīva foto
Milzumu iespaidu, saikni ar jauniem draugiem un daudz pozitīvu emociju no Gruzijas mājās atvedis Kuldīgas kultūras centra kamerkoris "Rāte".

Kopā ar novada domes delegāciju, ko vadīja kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa, koris ar diriģentu Andi Grozu piedalījās sadraudzības pilsētas Mchetas lielākajos reliģiskajos svētkos – Mchetoba ir oficiāli svētki arī visā valstī. Epicentrs ir Svetichoveli – Gruzijas galvenā katedrāle, svētceļojumu mērķis. Rāte dziedāja svētku pasākumos un rīta televīzijas reportāžā, kas translēta visā Gruzijā.

Kuldīgas dziedātāji kāpa arī uz Mchetobas lielās skatuves, kur līdztekus gruzīnu mūzikai skanēja latviešu tautasdziesmu apdares. Uz šiem svētkiem vienmēr tiek aicinātas sadraudzības pilsētu delegācijas. Kuldīdznieki ar tām iepazinās Mchetas pašvaldības rīkotajās vakariņās.

Gruzijas Nacionālais folkloras centrs un tā pārstāve Tea Kasaburi Rātei bija sarūpējusi iespēju uzstāties arī Tbilisi luterāņu baznīcā un Rustavi pilsētas teātrī. T.Kasaburi vairākkārt viesojusies Kuldīgā, ar savu ansambli piedalījusies burdona festivālā Alsungā. Luterāņu baznīcā tika atskaņota lielākoties latviešu komponistu garīgā mūzika, klāt bija arī Gruzijas latviešu biedrības Ave sol pārstāvji un tās agrākā vadītāja Regīna Jakobidze, kura ļoti veicinājusi abu valstu kultūras kolektīvu viesošanos. Interesanti, ka šajā baznīcā dievkalpojums notiek trīs valodās vienlaikus: vācu, krievu un gruzīnu.

Savukārt Rustavi Rāte dziedāja draudzības koncertā kopā ar vietējo vīru ansambli un bērnu kori. Bija pieņemšana pie pilsētas mēra un pašvaldības vadītāja, bet vakariņās kuldīdznieki sadziedājās ar Rustavi vīru ansambli, kas pie mums viesojies 2007. gadā. Savukārt 2011. gadā, kad Mchetas un Kuldīgas draudzības līgums tika atjaunots, mūsu Pilsētas svētkus kuplināja Mchetas ansamblis.

D.Reinkopa uzsver, ka Mchetas un Kuldīgas draudzība oficiāli dibināta jau 1983. gada oktobrī un ar nelieliem pārtraukumiem 90. gadu vidū saikne uzturēta visu šo laiku.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Mani visvairāk šobrīd satrauc:
paša veselība
tuvinieku veselība
naudas trūkums
bezdarbs
dzīve četrās sienās
valdības lēmumi
medicīnas iespējas
dezinformācija
bezatbildīgi cilvēki
nākotne
Kurzemnieks Horoskopi