Aizvērt

Alsungas mīlasstāsts – operā

2019. gada 13. novembrī, 05:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Alsungas mīlasstāsts – operā
Epizode no operas "Suitu sāga" pirmizrādes Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".
Foto: Jāņa Vecbrāļa arhīvs
„Prieks! Pēc pirmajām atsauksmēm var spriest, ka stāsts sasniedzis ne tikai visu operā iesaistīto, bet arī skatītāju sirdis,” tā pēc operas "Suitu sāga" pirmizrādes Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" saka libreta autors, kādreizējais Alsungas katoļu prāvests Gatis Mārtiņš Bezdelīga.
Opera tapusi Latvijas simtgades programmā. Tās centrā ir barona Johana Ulriha fon Šverina un polietes Barbaras Konarskas mīlestība un notikumi Kurzemes hercogistē 17. gadsimtā. Tas ir stāsts arī par drosmi, ziedošanos un uzticību līdz nāvei.

G.M.Bezdelīga libretu rakstījis tikmēr, kamēr kalpojis Alsungā. Tur sācis pastiprināti interesēties par novada vēsturi. Daudz sarunājies ar alsundzniekiem un par iespaidiem, kā suiti dzīvo tagad, cik dzīvas ir tradīcijas un kā vietējie tās prot iznest cauri laikiem, dalījies pārdomās ar Liepājas simfoniskā orķestra vadītāju Uldi Lipski. Viņam radusies ideja iestudēt operu.

Mūziku komponējis Rihards Dubra, iestudējumu veidojuši režisore Indra Roga un diriģents Māris Sirmais. Galvenās lomas atveidojuši Ilze Grēvele-Skaraine (soprāns) un Juris Vizbulis (tenors), kurš pats ir suits, jo viņa dzimtas saknes ir Alsungā. Piedalījušies arī mecosoprāni Laura Grecka un Sniedze Kaņepe, tenors Guntars Vētra, baritoni Rinalds Kandalincevs, Rihards Millers, Eduards Vācietis un Maksis Krilovs, basbaritons Rihards Mačanovskis, Valsts akadēmiskais koris Latvija un Liepājas simfoniskais orķestris.

Alsungas novada domes priekšsēde Daiga Kalniņa secina, ka izrāde bijusi saviļņojoša un modernais skatījums sižetā lieliski savijies ar vēsturiskajiem faktiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi