Aizvērt

Diskotēku vēsture iemūžināta grāmatā

2019. gada 20. novembrī, 12:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Diskotēku vēsture iemūžināta grāmatā
Grāmatas Uz visiem 100 pēc diskoskalas autore Daina Tāfelberga, konsultants Artis Gustovskis un idejas autors, Ventas dzirkstu dibinātājs Viesturs Liepiņš.
Foto: Jolanta Hercenberga
Kuldīgas Mākslas namā nosvinēta Dainas Tāfelbergas, Viestura Liepiņa un Uģa Poriņa kopā radītās grāmatas "Uz visiem 100 pēc diskoskalas" atvēršana.
Skanēja atmiņu stāsti, un veidotāji atskatījās, kā tapis biedrības Ventas dzirkstis izdotais darbs par diskotēku vēsturi Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novadā. Tā aizsākusies tad, kad V.Liepiņš pārcēlies uz Kuldīgu un nodibinājis Ventas dzirkstis. 43 gados tajās darbojušies vairāk nekā 400 aktīvistu, agrākā Kuldīgas rajona jauniešu un citu entuziastu. Kā izskanēja apsveikumu runās,
V.Liepiņš mūspusē ieviesis diskotēku kustību un pratis radīt interesi tik daudzos, ka izveidojušās arī citas: Mirāža, Muzikālais tandēms, Taifūns, Lāse u.c. Grāmatā aprakstītas arī tās.
Teksta autore, Kurzemnieka žurnāliste Daina Tāfelberga stāsta, ka izmantoti V.Liepiņa gadiem fiksētie fakti un diskotēku organizēšanā iesaistīto cilvēku atmiņu stāsti. Viesturs šādu ideju sācis realizēt pēc tam, kad 2016. gadā Latvijas Radio raidījumā Kultūras rondo intervijā viņam pavaicāts, vai nav domas toreizējā Kuldīgas rajona diskotēku vēsturi apkopot. Tad izveidota biedrība Ventas dzirkstis, un grāmatas tapšanā iesaistījušies daudzi. Producenti ir V.Liepiņš un U.Poriņš, korektore – Kurzemnieka darbiniece Aiga Blumberga, maketētājs un vāka autors – Andis Kalniņš, konsultanti – Artis Gustovskis un Andris Upmalis.
Vairāk – Kurzemnieka pielikumā Radošā Kuldīga.
Komentāri
Porti
2020. gada 1. janvārī, 21:22
Nabaga Daina un visi pārējie personāži, kuri saistīti ar šo grāmatu..... suņu bars jau virsū
Garāmgājējs
2019. gada 2. decembrī, 18:43
Ģirt Štrāl, jeb Salmz, pirmkārt, ja ir kādas pretenzijas grāmatas autoriem, tad izsakiet tās viņiem personīgi, nevis internetā, slēpjoties zem vairākiem segvārdiem, saukājot citus par resniem un citādi bērnišķīgi "izpildoties". Otrkārt, šī nav enciklopēdija, bet gan privāti autora atmiņu pārstāsti, kurā viņi var iekļaut vai neiekļaut kādus noteiktus cilvēkus, pēc saviem ieskatiem. Acīmredzot tik ievērojams, kā Jums pašam liekas, Jūs tomēr nebijāt, ja jau autori par Jums neko daudz nebija dzirdējuši un atmiņā Jūs viņiem neesat palicis.
Ģirts Štrāls
2019. gada 29. novembrī, 23:10
Cienītāis Immera kungs, lūdzu nepiniet mani iekšā jūsu problēmās,jo man nav ne intereses,nedz vajadzības ar Jums komunicēt vai ko citu, kā arī izbeigt lūdzu publiski zankat manu vārdu,gan šeit,gan Facebook !
Pasaule ir maza,un diemžēl arī man tuvi cilvēki lasa Kurzemnieku internetā,un šis bija lieki,manu vārdu vai skatuves vārdu kautkur minēt,jo Jūsu vārds cik skatos nekur nefigurē!

Starp citu varu piekrist iepriekšējo komentāru autoriem,jo cik man stāstīja tad es neesu iekļauts ! Draugs,ja godīgi man sirds nesāp,bet tad vienkārši esi godīgs pret sabiedrību un ja reiz Tu autoram stāsti par dj un vēsturi , Kuldīgu utt,tad kurš tā dara,ka nepastasta lietas un noklusē?
Tu vienkārši ņem un kā tādu apendicītu izoperē otru no vēstures, itkā tas kaut ko glābtu !

Jauku Jums vakaru un lūdzu beigt publiski mani Ķengat!
Ģirts Immers
2019. gada 29. novembrī, 20:00
Labdien, Mērfija (Salmz) un komentārs ,kas domāts Autorei (Salmz) . Pirmām kārtām apvainot cilvēkus publiski ir neētiski un nekorekti. Tu Salmz izdomā orģinālāku segvārdu. Gļēvi un par sevi nepārliecināti cilvēki slēpjas zem segvārdiem.
Raksts autorei ir pilnīgi nekorekts un tā ir vienkārši Tava nezināšana Salmz. Otrām kārtām visi tevis pieminētie DJ tika uzrunāti personīgi apzvanīti,jeb kā nu kurai bija sasniedzams. Es visus uzrunāju un jautāju vai viņi grib ,lai raksta par viņiem grāmatā un pat vairāk vēl viņiem tika dota iespēja par sevi uzrakstīt biogrāfiju un starp uzrunātajiem arī biji tu Salmz. Man kauns par Tevi,ka tur tālienē esot tu met ēnu uz DJ sabiedrību un brūc virsū autorei,nezinādāms faktus. Izbeidz vienreiz apkauno DJ sabiedrību (Salmz)
Autorei
2019. gada 29. novembrī, 09:20
Pilnīgi piekrītu iepriekšējam komentāram par nezināšanam,jo tiešām autore nav ne arhīvus papetijusi un iespējams no šaubīgiem avotiem ziņas smēlusies.
Jautājums kur tad ir pazuduši visi savā laikā zināmie dj kas tiešām Kuldīgas vārdu spodrinaja? Reanimators,J.-Temp,Salmz,Virus 332, Gero,El harmony, Dainis Klints, Krists Viļumsons un citi, es neatceros visus skatuves vārdus,bet iztrūkst daudzi,kas tiešām labi sevi parādījuši Latvijā kā labus dj un ārpus tās robežām. Kā arī Salmz manuprāt bija tas kas pirmais Kuldīgas vēsturē izdeva 2 vinila plates ,un bija gan ilgus gadus radio dj ! Kur ir virus 332 kas bija veiksmīgs dj kopa sava laika ar illegal dj team un ex da bass priekšgalā! Daudzi cilvēki ir aizmirsti !
Manuprāt muļķīgi rakstīt grāmatu par dīdžejiem , neminot sadus faktus vai noklusējot,jo vairāk par tādu jau mazu pilsētu kā Kuldīga.
Jānis
2019. gada 29. novembrī, 09:07
Izlasīju grāmatu.,pilnīgs sviests. Ieteiktu grāmatas autorei būt vismaz tik kompetentai kā rakstniecei un palasīt vismaz kurzemnieks arhīvu, un tad rakstīt par dj vèsturi. Ļoti vājas zināšanas un pilnīgs zināšanu trūkums.
Daina
2019. gada 28. novembrī, 20:50
Mērfija, dīvaini - kā var zināt,kā sagrozīti fakti,ja grāmata nav lasīta?
DANS
2019. gada 26. novembrī, 10:34
Sviests.
Mērfija
2019. gada 25. novembrī, 13:33
Daina,man nav jālasa grāmatas,jo zinu faktus un tie šeit ir sagrozīti un daudz kas nepateikts. Nav jau jūsu vaina !
Patīkamu dienu!
Daina
2019. gada 25. novembrī, 12:13
Mērfija(i).Iesaku izlasīt grāmatu, tad šāds jautājums nebūs jāuzdod.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.