Aizvērt

Laidos sumināti pirmie Gada cilvēki

2019. gada 25. novembrī, 01:00
Raksta autors: Dina Poriņa
Laidos sumināti pirmie Gada cilvēki
"Gada cilvēki Laidu pagastā" izraudzīti pēc iedzīvotāju balsojuma, un tā sakritis, ka visiem pirmajiem balvas saņēmējiem vārds sākas ar burtu I: Sermītes bibliotekāre Inese Štorha, zemnieks Ilmārs Gulbis un ārsta palīdze Ija Urbāne.
Foto: Dina Poriņa
Latvijas 101. gadskārtā pirmoreiz sveikti titula "Gada cilvēks Laidu pagastā" saņēmēji, kurus vietējie ieteikuši visvairāk. Tie ir ārstes palīdze Ija Urbāne, Sermītes bibliotekāre Inese Štorha un lauksaimnieks Ilmārs Gulbis, plašāk zināms kā zemeņu audzētājs.
IETEIKTI VĒL DAUDZI

Pērn jaunā kultūras organizatore Anda Stiba teica paldies tiem, kuri bijuši aktīvi pasākumu dalībnieki un palīgi viņas darbā, bet šogad sagatavoja anketas, kurās ikkatrs varēja izvirzīt godināmos dažādās nozarēs. Atsaucība bijusi laba – to izdarījuši 77 cilvēki, priecājas A.Stiba. Lielajā Laidu pagastā nav trūcis arī ieteikto – 27. Pagasta pārvalde sveikusi trīs nominantus, un tā būs arī turpmāk. Balvā ir stikla goda zīme, atzinības raksts un Kuldīgas novadā sarūpēti gardumi. „Priecāsimies par katru panākumu, mācīsimies cienīt ikvienu iedzīvotāju,” uzrunā sacīja pagasta pārvaldnieks Andris Neilands. Bet A.Stiba suminātajiem pateicās par darbu, pozitīvismu un sirds siltumu.

Svinīgajā pasākumā dzeju lasīja skrundeniece Gita Johansone, muzicēja VEF kultūras pils vīru trio Harada, un tautā iemīļotas melodijas visi dziedāja līdzi.


UZTIC SAVU VESELĪBU

Par nesavtīgu darbu veselības aprūpē balva pasniegta ārstes palīdzei I.Urbānei. „Vispār esmu aizputniece. Pēc Rīgas 4. medicīnas skolas šeit norīkoja, un domāju, ka pastrādāšu pāris gadu. Bet pēc 30 gadiem laikam mani te uzskata par savējo. Sākumā feldšeris bija katrā kolhozā, bet cik tad vēl ir pagastu, kuros doktorāti palikuši? Laidos ir arī aptiekas punkts, un cilvēkiem svarīga tā pieejamība. Citam vajag tikai aprunāties. Dakteriem tam maz laika, bet es parunāju – man runāt patīk,” smej Ija. „Prieks, ka cilvēki uzticas un arvien vairāk vakcinējas pret gripu, ērču encefalītu. Un šogad mums jau četri vai pieci jaundzimušie.”


NE TIKAI GRĀMATAS VIEN

Arī I.Štorha nav vietējā – pirms 40 gadiem no Mērsraga atnākusi kā feldšere, Sermītes bērnudārzā bijusi auklīte, bet darbā bibliotēkā rit nu jau 21. gads. Inese rīko pasākumus kopā ar bērnudārzu, mākslas un rokdarbu izstādes, pirms gada izveidojusi Sermītes lasītāju klubiņu, kas kopā ar Laidu bibliotēkas aktīvistiem dodas izzinošos izbraucienos. „Es nevarētu labi darīt savu darbu, ja nebūtu kolosālo lasītāju, pirmsskolas pedagogu un mazo bērniņu,” saka I.Štorha.


ZEMENES, ZIVIS, AUGĻI

Tajā pašā vakarā gan Laidos, gan kaimiņu Kazdangas pagastā godināts I.Gulbis, kurš ar zīmolu Migldārzi visā Latvijā pazīstams ar eksperimentiem zemeņu audzēšanā un to, ka ogas prot iegūt jau tagad – rudenī. Kazdangā viņš izveidojis 60 ha dīķsaimniecību un augļu dārzus, arī tur tiks celtas siltumnīcas zemenēm. Dīķos aug karpas, karūsas, līdakas, sami un stores, kas nākamgad būs tirdzniecībā. „Zivis salīdzinājumā ar zemenēm ir atpūta,” smejas Ilmārs. Darbā aizvadīts 20 gadu, un viņš pateicas ģimenei un citiem palīgiem, bez kuriem viens galā netiktu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.