Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 6. decembrī, 15:59
Kas kultūrā Kurzemē
Decembra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
MŪZIKA
8. decembrī koncertzālē Lielais dzintars Liepājā koncertā Indija sastop Turciju. Klejotāja lūgšana dziedātājs un turku mūzikas instrumenta – garkakla lautas jeb saza – virtuozs Emre Giltekins uzstāsies kopā ar izcilo Indijas tradicionālās mūzikas duetu – dziedātāju Malabiku Brahmu un instrumentālistu Sandžaju Khjapu.

9. decembrī Jūras vārtos Ventspilī bērniem un pieaugušajiem iespēja piedzīvot Imanta Ramiņa operas Lakstīgala izrādi. Operas iestudējums tika izvirzīts Lielajai mūzikas balvai 2018 kategorijā Gada uzvedums. Galvenās lomas atveido Rīgas Doma meiteņu koris Tiara un divas balerīnas.

14. decembrī koncertzālē Latvija šīgada laikmetīgās autormūzikas cikls Ma noslēgsies ar britu čellista, elektroniskās mūzikas mākslinieka un komponista Olivera Koutsa performanci.

15. decembrī Kuldīgas Sv. Annas baznīcā koncerts Es ticu. Piedalās Valts Pūce, Inga Šļubovska-Kancēviča, Dita Krenberga, Raimonds Ozols.

18. decembrī koncertzālē Lielais dzintars viesosies pianists Roberts Velss un grupa Rhapsody Launge Orchestra ar Ziemassvētku programmu Jingle Wells.

20. decembrī Kuldīgas kultūras centrā Mārtiņa Brauna pirmā Ziemassvētkiem veltītā programma Veltījums.

21. decembrī koncertzālē Lielais dzintars ieskandinās 28. Liepājas starptautisko zvaigžņu festivālu – ekskluzīvu koncertu kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā sniegs viens no pasaules vadošajiem vijolniekiem – Gidons Krēmers. Viņa skatuves partneri būs čelliste Giedre Dirvanauskaite un pianists Georgijs Osokins. Programmā Ludviga van Bēthovena un Johannesa Brāmsa skaņdarbi.

21. decembrī Saldus Sv. Jāņa ev. lut. draudzes baznīcā un 23. decembrī Kuldīgas Sv. Annas baznīcā komponista Jēkaba Nīmaņa, viņa grupas Jakob Noiman Festival Band un vokālās grupas Putni programma Pasaules tautu Ziemassvētki.22. decembrī Kuldīgas Sv. Annas baznīcā, 25. decembrī Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā un 26. decembrī Ventspils kultūras centrā grupas Sestā jūdze akustiski dvēseliska programma Sešas jūdzes līdz Ziemassvētkiem.


30. decembrī Kuldīgas kultūras centrā Vecgada koncerts Arrivederci, Roma!, kurā dziedās Latvijas Nacionālās operas solisti Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs un Juris Vizbulis.

29. un 30. decembrī koncertzālē Lielais dzintars Liepājas Simfoniskais orķestris aicina pavadīt veco gadu kino mūzikas un džeza noskaņās.

31. decembrī Ventspils teātra namā Jūras vārti notiks 2020. gada sagaidīšanas karnevāls. Rokenrola gaisotnē varēs baudīt dzīvo mūziku, dejas, radošās darbnīcas, šovus un citus neaizmirstamus pārsteigumus.MĀKSLA

No 19. decembra Kuldīgas Mākslas namā mākslinieces Dzidras Eglītes apgleznotā zīda izstāde.

Talsu novada muzejā līdz 5. janvārim skatāma 26 Talsu mākslinieku – novadnieku darbu izstāde. Tradīcijai veidot šādu izstādi, kas pulcē vizuālos māksliniekus, kuriem bijusi vai joprojām ir saistība ar Talsu pusi, šogad aprit jau 90 gadu. 21. decembrī būs iespēja tikties ar šī gada izstādes autoriem.TEĀTRIS

7. decembrī Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē Lielais dzintars notiks pirmizrāde Mēness neredzamā puse (pēc Karla Kopelmā lugas, kuru iestudējusi lietuviešu režisore Monika Klimaite). Šis stāsts būs ielūkošanās nākotnē, atklājot mūsdienu sabiedrību, kā arī apstākļus un faktorus, kas tuvina Eiropu 3. pasaules karam. Lomās: Agnese Jēkabsone, Signe Dancīte, Viktors Ellers un Sandis Pēcis.

14. decembrī Liepājas teātrī sāksies tradicionālie svētku koncerti – šogad Liepājas teātra aktieri tos izdziedās 14 reizes līdz 29. decembrim. Koncerta veidotāji Mārtiņš Kalita un Normunds Kalniņš sola, ka Sajūtu stāsts būs svētku brīnums, kas kā sniegpārsla nolaidīsies uz degungala un piparkūku saldumā kusīs uz mēles, kņudinot labsajūtu un ieliekot klēpī ikvienam pamatīgu blāķi cerību.

14. decembrī Saldus sporta kompleksā pasaka bērniem Sniegbaltītes skola. Lomās: Ieva Sutugova, Jānis Jarāns, Raimonda Vazdika, Pēteris Šogolovs, Dainis Porgants u.c.CITAS LIETAS

7. un 8. decembrī Kuldīgas vecajā rātsnamā meistarklase kaķēnu aplikācijas izgatavošanai uz cimdiņiem. Nodarbību vada Dana Bērziņa.

No 10. līdz 20. decembrim Strazdes muižā varēs baudīt rūķu pārsteigumu un izklaides programmu. Paciemoties pie rūķiem varēs Atvērto durvju dienā 21. decembrī. Būs tikšanās ar Ziemassvētku vecīti (un varēs ekskluzīvi ielūkoties viņa mājoklī), piparkūku cepšana no kastaņu miltiem, rotaļas, radošās darbnīcas, jaunās rūķu bibliotēkas telpas apskate un daudz kas cits.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā jūs ievērojat piesardzību saistībā ar Covid-19?
Nekur nepulcējos
Cenšos ievērot divu metru distanci
Mazgāju rokas
Dezinficēju virsmas
Iepērkos reizi nedēļā
Strādāju attālināti
Reti izeju no mājas
Dzīvoju kā agrāk
Uzskatu, ka piesardzība ir pārspīlēta
Kurzemnieks Horoskopi