Aizvērt

Auglīga muzikāla sadarbība

2019. gada 13. decembrī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Auglīga muzikāla sadarbība
Kuldīgas dziedātāji Ērika Eglīša autorkoncertā Latviešu biedrības namā Rīgā.
Foto: Ērika Eglīša arhīvs
„14. decembrī jūsu skaistajā pilsētā Kuldīgā piedalīšos koncertā "Uz eņģeļa spārna" kopā ar novada kolektīviem,” tā saka diriģents un komponists Ēriks Eglītis.
6. decembrī diriģentes Janas Paipas vadītie kolektīvi – sieviešu koris Gaisma, jauniešu koris Lai top, ansambļi Kuldīgas liesmiņas un Kuldīgas dzirkstelītes – un Kurmāles ansamblis Atspulgs, ko vada Gunita Konute, piedalījās viņa autorkoncertā Rīgas Latviešu biedrības namā. „Koncertā Gaismas gads dominēja skaņdarbi koriem un ansambļiem, bet, protams, tas nav vienīgais, ko rakstu,” saka komponists. „Liels prieks, ka varu sadarboties ar kurzemniekiem, jo pats esmu no Kurzemes.”

Ar J.Paipu Ē.Eglītis pazīstams jau kopš studiju laika, bet sadarbība sākusies Kurzemes Dziesmu svētkos Liepājā. Komponists atceras: „Jana vienu no manām dziesmām iestudēja apvienotajam sieviešu korim. Tā skanēs arī koncertā sestdien. Tā nosaukums Uz eņģeļa spārna ir no manas dziesmas, kas veltīta tieši Janai un viņas vadītajai Gaismai. Dziedātājas jau iepazinušas manas daiļrades stilu, kura iedvesmotājs ir mans skolotājs Agris Engelmanis (Liepājas komponists – red.).”

J.Paipa skaidro, ka ansambļiem un koriem Ē.Eglīša mūzikas ir diezgan daudz un dalībniecēm patīk to dziedāt: „Viņa dziesmas ir sirsnīgas, mierīgas un rimtas. Tās ir gan bērnu, gan pieaugušo repertuārā. Droši vien sadarbība turpināsies.”Koncerts Uz eņģeļa spārna notiks 14. decembrī 19.00 Kuldīgas Sv. Annas baznīcā.
Komentāri
Guntis
2019. gada 16. decembrī, 00:02
Biju uz šo kocertu, kas notika LELB Aizputes draudzē 15. decembrī. Koncerts bija patiešām aizkustinošs. Liels paldies komponistam, dziedātājiem, diriģentei.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi