Aizvērt

Animators – aktieris, tikai ar zīmuli rokās

2019. gada 13. decembrī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Animators – aktieris, tikai ar zīmuli rokās
Animatore Dace Liepa Padures muižā kopā ar mazajiem filmas veidotājiem. Māksliniece domā, ka ar bērniem sākusi strādāt tāpēc, ka pašai ir četri bērni, kuri labprāt pielikuši roku arī lielo filmu tapšanā.
Foto: Lāsma Reimane
„Kad tu ieej filmā, ārā netiec. Bērni un vīrs bieži sauc mani laukā, bet es vēl tikai šo dejas līkumiņu, vēl drusciņ... Kad attopos, mājā viss kluss, ir trīs naktī,” stāsta filmu studijas „Lokomotīve” animatore Dace Liepa.
Iz dzīves

CIK DACEI MAKSĀ SEKUNDE

D.Liepa: – Kad filmām ir starpposmi, kādreiz piestrādāju citos darbos. Reiz taisīju veikaliem skatlogus, gleznoju sienu pēc franču mākslinieces skices. Kafijas pauzē īpašnieks sāka taujāt, cik mums studijā maksā. Neko nedomājot, atbildēju, ka nav jau daudz – desmit latu sekundē. Tad tik ieraudzīju, ka veikalniekam acīs ieslēdzās kalkulators: „Ko tu vēl dari pie manis!?” Sāku skaidrot, ka man bērni, gribas arī kādā ceļojumā braukt. Viņš tik atkārtoja: „Ko tu dari pie manis? Es tik daudz samaksāt nevaru.” Viņš jau nezināja, ka dienā vairāk par trim sekundēm filmai uzzīmēt nevar.


Vairāk par to, kā top animācijas filma, 13. decembra pielikumā Radošā Kuldīga.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi