Aizvērt

Kuldīdzniekos ir liels potenciāls

2019. gada 16. decembrī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kuldīdzniekos ir liels potenciāls
18. novembra svētku koncertu Kuldīgā diriģē mūzikas skolas direktore, agrāk ansambļa "Latvian Voices" dalībniece Andra Zvejniece.
Foto: Pašvaldības arhīvs
Par 18. novembra koncertu Kuldīgas Rātslaukumā dzirdēts daudz cildinošu atsauksmju. Idejas autorei, mūzikas skolas jaunajai direktorei Andrai Zvejniecei šis nebija pirmais pasākums, ko viņa šeit rīkojusi. Pavasarī viņa kultūras centrā vadīja Jāņa Dūmiņa fonda pasākumu"Dziesmu ziedi".
VISS IZDEVIES

Latvijas dzimšanas dienas koncerts bija daudz vērienīgāks. „Kad kauja uzvarēta, atmiņā paliek tikai labais. Esmu ļoti pārsteigta, par šo pasākumu saņemot tik daudz pozitīvu atsauksmju,” atzīst Andra. „Biju gatava, ka būs arī kritika. Patiesībā esmu ļoti, ļoti gandarīta. To, ko vēlējos, visi kopā arī izdarījām. Galvenā doma bija dziedāt pašiem, neiesaistot palīgspēkus. Lai cilvēki nāk skatīties, kā savējie dzied, kā spēlē, vada pasākumu. Lai var dziedāt līdzi, lai visi ir iesaistīti un var just piederību. Man šķiet, ka izdevās un cilvēki svētkus sajuta.

Vienīgais darvas pilieniņš – gribētos lielāku kolektīvu sadarbību un dziedātāju atsaucību. Tas mani pārsteidza, jo Ādažos, kur strādāju pirms tam, bija citādi: ja pilsētā ir pasākums, piedalās visi, jo tas domāts mūsu pilsētai.”


IEDVESMOJOŠIE MĒĢINĀJUMI

Andra atklāj, ka lielāko prieku guvusi tieši mēģinājumos: „Tajos nokļūstam viens otram tuvāk. Koncertā ir cita enerģija. Kad strādājām ar mūziķiem, solistiem un koriem, bieži vien bija tās skudriņas pār muguru. Mēģinājumos var dabūt niansītes. Dīvaini, bet koncertā nozīmīgas izrādījās pavisam citas dziesmas, par kurām pirms tam tā nebiju domājusi. Piemēram, visspilgtāk izjutu Zigmara Liepiņa Es atnācu uguntiņu. Starp cilvēkiem savā dzimtajā pilsētā pavisam citādi izskanēja vārdi par atnākšanu un uguni. Man tas bija ļoti emocionāli un personīgi – stāsts par to, ka esmu savā vietā.”


IDEJAS IR, JĀGAIDA ĪSTAIS BRĪDIS

„Zinu, ka Kuldīgā iespējas ir lielākas. Ja nu to darīsim vēlreiz, dziedātāji būs vēl. Domāju: daudzi, no malas vērojot, saprata, ka arī viņi var būt uz skatuves. Es uzrunāju daudzus, saņēmu arī daudz atteikumu. Tomēr priekšstats par kuldīdzniekiem ir ļoti labs. Esmu satikusi jaunus cilvēkus, un šis pasākums paziņu loku paplašināja vēl vairāk. Jūtos vēl vairāk pieņemta.”

A.Zvejniece atzīst, ka, piepildot šādas ieceres, laiks ir saspringts: „Apzinos, ka gribu labi darīt savu ikdienas darbu. Divi mēneši, kad strādājām koncertam, bija smagāki gan fiziski, gan psiholoģiski. Taču jaunas idejas ir. Pienāks īstais brīdis, un tās tiks īstenotas.

Šobrīd atkal priecājos par ikdienu, kas nāk ar Ziemassvētkiem un gada noslēgumu. Ikgadējais mūzikas skolas koncerts notiks 21. decembrī 17.00 Katrīnas baznīcā. Šogad esmu aicinājusi ne tikai lielākos kolektīvus, bet arī mazākus sastāvus, lai redz, kādi skolā ir ansambļi. Būs arī kori un mūsu jaunums – zēnu koris, par kuru liels prieks.”
Komentāri
Ieva
2019. gada 21. decembrī, 11:49
Zem fotogrāfijas parasti norāda fotogrāfijas autoru, nevis vietu, kur tā glabājas. Autors nav Pašvaldības arhīvs, bet gan Ieva Benefelde. Autora vārds nebija arī tālu jāmeklē, jo atradās uz bildes nogrieztās daļas.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.