Aizvērt

Krāsās apstādināti mirkļi

2019. gada 23. decembrī, 02:00
Raksta autors: Mārīte Milzere
Krāsās apstādināti mirkļi
Māksliniece Dzidra Eglīte ar mazmeitām jeb, kā viņa saka, savām mīļajām princesītēm: Elīzu, Alisi un Emīliju.
Foto: Lāsma Reimane
„Aiz katra darba ir kāds stāsts,” tā Kuldīgas Mākslas namā atklāto zīda un lina gleznu izstādi raksturo tās autore Dzidra Eglīte.
Šī ir kādreizējās kuldīdznieces (dzimtā vieta gan Renda), mākslas skolas skolotājas veikuma plašākā skate mūsu pilsētā. Atklāšanā māksliniece sacīja, ka bijis svarīgi atvest darbus tieši uz Kuldīgu, cerot, ka arī šejienes skatītājus tie uzrunās.

Izstāde sagaida ar košām krāsām: dzelteni rapšu lauki, baltas aitas zaļās ganībās (Dzidra smej, ka, pa vilciena logu ieraugot neskaitāmos ganāmpulkus, skats atgādinājis zaļi balti punktainu kleitu). Piesātināti ir Ziemeļjūras paisuma un bēguma mirkļi. Autore aicina pievērst uzmanību arī abu darbu faktūrai – tik interesantu zīdu, kura grubulīši kā radīti konkrētajām ainavām, viņai vairs neesot izdevies atrast. Šie motīvi un toņi darbos ienākuši līdz ar pārmaiņām mākslinieces dzīvē – devīto gadu viņas ikdiena paiet Ziemeļu Frīzlandē (apgabals Vācijas federālajā zemē Šlēzvigā-Holšteinā) pašā Dānijas pierobežā pie Ziemeļjūras, bet Latvijā, Rīgā – vien atvaļinājumu laiks. Kuldīga ar Alekšupīti, autorei tik mīļie īrisi, ko viņa sauc arī par trauslo brīnumu, Latvijas dabas rimtums un arī krāšņums skatītāju uzrunā izstādes centrālajā daļā.

Līdz 19. janvārim ikviens aicināts novērtēt gan krāsu prieku un rotaļas, gan apcerīgumu gleznās uz zīda un lina, ļauties to stāstiem. (Saruna ar Dz.Eglīti Kurzemniekā turpmāk.)
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.