Aizvērt

Ziemassvētkos sveic politiski represētos

2019. gada 23. decembrī, 04:00
Raksta autors: Alberts Dinters
Ziemassvētkos sveic politiski represētos
Domes priekšsēde Inga Bērziņa saka pirmssvētku uzrunu Kuldīgas novada politiski represētajiem.
Foto: Alberts Dinters
Uz ikgadējo Ziemassvētku pasākumu Kuldīgas novada domē sanāca tie ļaudis, kuri savulaik līdz mielēm izdzīvojuši izsūtījumā Sibīrijā pavadītos gadus un šausmas. Arī šoreiz bija aicināti 50 politiski represēto biedrības biedri.
Dome bija sagatavojusi simboliskas dāvanas. Priekšsēde Inga Bērziņa izklāstīja pašvaldības ieceres pilsētas infrastruktūras uzlabošanā, ieplānotos remontdarbus, informāciju par pabalstiem utt. Viņa arī izteica cerību, ka pēc teritoriālās reformas biedrības dalībnieku skaits varētu pieaugt, jo Kuldīgai pievienosies Skrundas un Alsungas novads. Sanākušajiem I.Bērziņa novēlēja saglabāt možu stāju: „Lai jums visiem veselība, dzīvesprieks! Lai izdodas atrast prieku ikdienišķās lietās, lai apkārt ir mīļi cilvēki!” Pēc tam ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja bērnu un jauniešu centra ģitāristu ansamblis Sangritas Upenieces vadībā.

Biedrībā pašlaik ir vairāk nekā 70 cilvēku. Tās priekšsēdis Uldis Jumiķis saka: „Ir arī tādi cilvēki, kuriem tūlīt paliks 97 gadi. Tas ir nopietns vecums. Jaunie, kuri nāk klāt, ir izsūtījumā dzimušie. Šogad pievienojās četri šādi cilvēki.” Ziemassvētku egle nav vienīgais pasākums, kad sanākt kopā. Lielākā daļa tiekas katru trešdienu, kad pārrunā šībrīža jautājumus politikā un sadzīvē, gremdējas atmiņās. Pašam vissāpīgāk esot atminēties, ko piedzīvojuši vecvecāki, kuri tika atrauti no mājām. Bet, kā atzīst U.Jumiķis, piedzīvotais ir pagātne, un sirdī to nevajag turēt, jo tas grauj pašus.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi