Aizvērt

Invalīdu biedrībai – 30

2019. gada 27. decembrī, 06:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Invalīdu biedrībai – 30
Kuldīgas rajona invalīdu biedrības Ziemassvētkus kuplināja Kuldīgas 2. vidusskolas dziedošie jaunieši Janas Paipas vadībā.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas rajona invalīdu biedrības Ziemassvētku pasākumā nosvinēta arī organizācijas 30 gadu pastāvēšana.
Dalībniekus ar koncertu iepriecināja 2. vidusskolas ansambļi Kuldīgas dzirkstelītes un Kuldīgas liesmiņas ar vadītāju Janu Paipu. Ar klavieru pavadījumu palīdzēja Zigurds Turss. Sveikt bija ieradušies draugi no līdzīgām biedrībām Talsos un Ventspilī un pašvaldības pārstāvji.

Jau 20 gadus organizāciju vada Daina Saulīte. Viņa uzrunā atcerējās pirmsākumus, kad 1989. gadā izveidota Latvijas Invalīdu biedrība, bet pavisam drīz tapusi Kuldīgas rajona biedrība, ko vadījusi Mārīte Āboliņa. Dibināšanas laikā bijuši 780 biedri, no kuriem 66 bērni. Pašlaik ir 88 dalībnieki. Latvijas organizācija jau gadus desmit vairs nepastāv, bet Kuldīgā vēl aizvien darbojas.

Kā apsveikumā uzsvēra sociālā dienesta vadītāja Maruta Jautaiķe, tas lielā mērā ir D.Saulītes nopelns, jo biedrus viņa aicina kopā un rīko pasākumus. Cilvēki tiek sveikti jubilejās, viņi tiek apciemoti, lai novērtētu sadzīvi un vajadzības, jo ir daudz tādu, kuri nevar no mājām iziet. Pagājušajā gadā kopā svinēti svētki, dalībnieki braukuši vairākās ekskursijās un uz koncertiem. Atskatoties uz ilgāku periodu, biedrība iesaistījusies arī starptautiskā sadarbībā: rasta iespēja pabūt Vācijā un Zviedrijā, ieviests invalīdu integrācijas projekts. Organizācijai ir sabiedriskā labuma statuss, kas ļauj saņemt ziedojumus, un atbalsta arī pašvaldība.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.