Aizvērt

Dāvana Ziemassvētkos

2020. gada 3. janvārī, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Dāvana Ziemassvētkos
Kuldīgas slimnīcas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļā ar koncertu uzstājas popgrupa "Putas".
Foto: Lāsma Reimane
„No viena maza konkursa kļuva par milzīgu projektu,” tā par Latvijas simtgadei veltīto konkursu "Mana un tava Latvija" saka Kuldīgas bērnu un jauniešu centra karjeras un audzināšanas darba speciāliste Līga Kovaļeva. Radošie darbi pirms Ziemassvētkiem tika uzdāvināti Kuldīgas slimnīcas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļai un sociālās aprūpes centram "Venta".
L.Kovaļeva stāsta, ka radošo darbu izstādes ideja radās 2017. gada rudenī: „Gribējām Latvijas simtgadē uzdāvināt skaistas fotogrāfijas. 2018. gadā Kurzemē notika Mākslas un dzejas dienas, mani uzrunāja Kuldīgas novada domes kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa, kura teica, ka šajās dienās jāpiedalās arī skolēniem. Tā dzima ideja, ka fotogrāfijas jāpapildina ar dzeju, un tapa bērnu fotografēti darbi ar viņu uzrakstīto dzejoli. Skolēni strādāja gan pa vienam, gan grupās.

Vēlāk radās doma, ka dzejoļi jāiemūžina video. Kultūras nodaļa piešķīra nelielu budžetu. Kuldīgas amatierteātra vadītāja Dace Priede ierunāja šos dzejoļus un Alans Perševics no Skrundas televīzijas izveidoja skaistu video. 2018. gada rudenī notika video pirmizrāde. Tad gāju arī pie uzņēmējiem Liepājas ielā, lai šos darbus varētu izlikt skatlogos. Mākslas un dzejas dienās šos darbus varēja tur aplūkot. Video ir nosūtīts uz skolām kā mācību materiāls, ko var izmantot literatūras stundās vai valsts svētku laikā. Pagājušajā mācību gadā ar šo darbu mēs piedalījāmies arī Valsts izglītības satura centra organizētajā Labo darbu festivālā un saņēmām atzinību. Esam uzrunāti šo visu aprakstīt un video nosūtīt uz Valsts izglītības satura centru, lai var citiem parādīt kā labu prakses piemēru.”

Lai darbus redzētu arī bērnu vecāki, vecvecāki un draugi, kopš pagājušā gada oktobra izstāde apceļoja Kuldīgas un Aizputes novada bibliotēkas, šajā decembrī tā noslēdzās Kuldīgas galvenajā bibliotēkā.

„Mums gribējās šos darbus kādam uzdāvināt, tāpēc šodien ar koncertu, kurā uzstājas popgrupa Putas Agneses Čīčes vadībā, dāvinām tos Kuldīgas slimnīcas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļai,” saka L.Kovaļeva.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi