Aizvērt

“Mums brīnumam jāsakārto vietiņa”

2020. gada 5. janvārī, 00:00
Raksta autors: Agrita Blumberga, “Talsu Vēstis”
“Mums brīnumam jāsakārto vietiņa”
“Paši pie visa esam vainīgi, varam vainot valdību, rudeni, vietu, kurā dzīvojam, vai ko citu, bet viss sākas no sevis paša,” pārliecību pauž Intars Busulis.
Foto: Dainis Kārkluvalks
Atraktīvais mūziķis Intars Busulis sasniedzis neskaitāmas muzikālās virsotnes un apceļojis lielu daļu pasaules, bet par vietu, kur domas raisās vislabāk, viņš sauc dzimto pilsētu – Talsus. Tiekamies, lai parunātu par dzīvi, sapņiem, cerībām un Ziemassvētku laiku, kas līdzi nes vērtīgas pārdomas…
Ziemassvētkus, kas mūziķiem nereti ir aizņemtākais laiks, Intars vienmēr ir svinējis ģimenes lokā. Pēc ilgāka laika posma viņš Ziemassvētkus un Jauno gadu kopā ar ģimeni atzīmēs Talsos. “Ja viss ies pēc plāna, septembrī sāksim aktīvi dzīvoties pa Talsiem. Vēlme pārcelties mūsos ir bijusi visu laiku. Esmu nobriedis garīgi, fiziski un morāli, bet tā nav tikai mana vēlme – esmu ģimenes cilvēks. Te ir tāda bāzes sajūta. Man patīk šī vieta, cilvēki un atmiņas. Kad mācījos Ventspilī, nedēļu nogales pavadīju tikai Talsos. Ir sajūta, ka esam liela ģimene, kurā visi cits citu pazīst. Kā jau kārtīgā ģimenē, ir arī ņemšanās, peripetijas un viss pārējais, bet tas pieder pie lietas. Vēl nezinām, kas mūs sagaida, un ir neliels satraukums, bet pirms radikālu soļu speršanas tā ir vienmēr. Tā ir laba zīme,” ir pārliecināts mūziķis.


“ŠIS GADS MŪSU ĢIMENĒ BIJA BALVU GADS”

Par vienu no lielākajiem pārcelšanās ieguvumiem viņš sauc ģimenes tuvumu. “Ar brāļiem un māsu neesam ilgi tikušies, bet nu jau būs jātiekas biežāk. Mūsdienu laikmetā, kad daudz ko ir iespējams izdarīt attālināti un mašīnas patērē arvien mazāk degvielas, braukāšana nesagādā nekādas problēmas. Pusotra stunda līdz Rīgai manā grafikā neko nespēj mainīt. Maskavā pusotra stunda ir 15 kilometri pa vietējiem sastrēgumiem. Kad atnāk iedvesma, jādarbojas pēc iespējas ātrāk. Ir gadījies tā, ka tas notiek Rīgā, sēžu pie klavierēm vai kompjūtera, bet nav atbilstošu apstākļu – dzīvoklis ir koplietošanas telpa. Tad daudz kas vienkārši aizlido prom. Talsos ir vairāk radošuma un iespēju – ja mūza atnāks, pārvietošos uz vietu, kuru esmu iepriekš sagatavojis, un, iespējams, nekas neaizlidos,” ar nākotnes plāniem iepazīstina Intars.

Atskatoties uz aizvadīto gadu, viņš atzīst, ka tas bijis notikumiem bagāts. Novembrī Intars saņēma Talsu novada Izcilības balvu par izciliem un nozīmīgiem sasniegumiem radošajā darbībā mūzikas jomā, bet dienu iepriekš par izcilu darbu un atbildīgu attieksmi apbalvojumu Zelta slota saņēma arī viņa tēvs Imants. “Šis gads mūsu ģimenē bija balvu gads. Tēvs ir atdevies savam darbam – viņš sevi nesauc par sētnieku, bet gan par ielu operatoru. Ja viņš atradīs taku, viņš to uzraks, kamēr tā būs tāda, kādai tai jābūt. Skaidrs, ka viņš kaut kad būtu saņēmis apbalvojumu, – tas bija pelnīti. Manā gadījumā dzejniece Maija Laukmane ir daudz labāks kandidāts. Atzinības rakstu esmu nolicis vietā, kur varu to redzēt, ik pa laikam paskatīties un aizdomāties – nu labi, tagad kaut kā jāatstrādā,” smejoties skaidro Intars.


“GALVENAIS IR ATDOTIES SKATUVEI UN CILVĒKIEM”

Jau trešo sezonu mūziķi svētdienu vakaros iespējams redzēt kanālā TV3, kur viņš darbojas šova X Faktors žūrijā. Pieņemt lēmumu par to, kurš no dalībniekiem šovu pametīs, nebūt nav viegli, jo Latvijā ir ļoti daudz talantīgu izpildītāju. “Talanti rodas katru gadu, nav pat skaidrs, no kurienes. Mums likās, ka mazajā Latvijā ar otro sezonu viss būs pateikts,– visi būs izdziedājušies un talanti būs izbeigušies, bet nekā. Arī trešā sezona bija bagāta ar izciliem dziedātājiem, pat nezināju, ko sviest ārā. Pieļauju, ka ir ļoti daudzi dziedātāji, kuri vēl nav sevi apzinājušies. Daudzi internetā piebilst – tas jau ir Latvijas līmenis. Ja jau Latvijas līmenis, tad ir labi. Nē, es uzskatu, ka šie izpildītāji lielo valstu šovos mierīgi varētu sacensties ar viņu izredzētajiem. Mums jālepojas ar to, kas mums ir. Paskatieties, kas notiek ar opermūziku, dejotājiem, diriģentiem, komponistiem! Mums ir laba sagatave, labas tradīcijas gan mūzikā, gan glezniecībā un citās jomās. Augstu kotējamies ne tikai mākslā, bet arī eksaktajās zinātnēs un digitālajās inovācijās. Taisām kabeļus, programmas, aplikācijas – ko tik mēs netaisām! Tas viss nāk no Latvijas, tie ir mūsu skolotāji, mūsu cilvēki!

Lai gūtu rezultātus, cilvēkam jāmīl tas, ko viņš dara. Galvenais, lai izpildītājs ir dabīgs, atklāts, atvērts, patiess un izbauda to, ko dara. Tas neattiecas tikai uz mūziku, bet arī visām pārējām lietām. Tad būs gan rezultāts un kvalitāte, gan viss pārējais. Galvenais ir atdoties skatuvei un cilvēkiem. Ir daudzi talanti, kuri tehniski it kā visu izdara pareizi, bet es viņus nejūtu. Talantam un darbam jābūt līdzsvarā. Mēs dažkārt esam slinki, bet, ja gribi kaut ko sasniegt un jūti, ka tev ir talants, ir jāstrādā un jāpilnveidojas. Katru dienu jābūt kondīcijā. Arī es katru dienu mācos skaņdarbus letiņu publikai, ārzemju dziesmas krievu valodā. Šajā decembrī darba duna ir ārprātīga, bet tūlīt Jaunais gads būs aizvadīts un tad atkal lēnām ieskriesimies.”


SAPŅI PAR SAULAINO NĀKOTNI

Lai atbrīvotos no spriedzes un relaksētos, mūziķis dodas garās pastaigās. Īpaši tuvs Intaram ir rudens, kad ārā valda mitrums un pelēcība. Tāpat īpaša, viņaprāt, ir arī Ziemassvētku tuvošanās. “Ziemassvētki ir brīnumu laiks, bet tāpat tie neradīsies. Mums brīnumam jāsakārto vietiņa. Paši mēs tos svētkus radām. Varam vainot valdību, rudeni, vietu, kurā dzīvojam, vai ko citu, bet viss sākas no sevis paša. Mēs esam tik, cik esam, tāpēc mums jāturas kopā! Tas ir tas, kam es gribētu pievērst uzmanību,– sadarbībai. Tikai tā mēs visi kopā varēsim virzīties uz
priekšu. Runājot par Talsiem, mums ar sievu ir sapņi par saulaino nākotni– nedomājam par sevi, bet Talsu pilsētu kopumā. Gribam, lai cilvēki brauc un redz šo foršo Kurzemes pilsētiņu, vietu, kurā dzīvojam, dzīvojām un dzīvosim,” uzsver mūziķis.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi