Aizvērt

Ar radošu pieeju

2020. gada 14. janvārī, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Ar radošu pieeju
Foto: Aivita Staņeviča
Krāšņi, skanīgi un jautri aizritējis tradicionālais Skrundas novada pašdarbnieku vakars. Jau gadiem ar sezonā apgūtā repertuāra atrādīšanu skatītāju pilnajai zālei nepietiek – visiem uzdots mājasdarbs sagatavot dziesmu, izrādes epizodi vai citu improvizāciju, un šoreiz moto bija "Dzīve kā kino".
Kultūras nama menedžere Liene Krūmiņa atzīst, ka pieminēšanas vērta ir gan Jautrā danča mazo dejotāju Zaķīšu pirtiņa, gan sieviešu ansambļa Romance mūķenes no filmas Māsa uzdarbojas kopā ar popgrupu Bums, gan Spītnieces savaldīšana, kur Adriano Čelentano lomā Esenču dejotājas pieaicinājušas Mežābeles dejotāju Mārtiņu Lindi, gan populārās filmas Džimlai-rūdi-rallalā epizodes iestudējums ar senioru kora Skrunda varoņiem, gan citi.

Senioru korī notikusi tāda kā atdzimšana, piebilst L.Krūmiņa. Decembrī kolektīvs no Novakara oficiāli pārtapis par Skrundu. Bijušas arī kristības, un krustmātes godā iecelta kādreizējās skrundenieces un skolotājas Irēnas Jeromanovas meita, uzņēmuma Silja vadītāja Silva Jeromanova-Maura.

Kolektīvs dibināts 2003. gadā kā senioru kluba Skrundas ceriņi jauktais koris. Tikai vēlāk dalībnieki vienojušies, ka Novakars ir diezgan labs nosaukums. Bet pēc 17 braši nodziedātiem gadiem dziedātājiem sācis šķist, ka tas ir vecišķs un pārāk mierīgs, bet viņi vēl jūtas jauni un lustīgi. Tas bija labi redzams arī pašdarbnieku vakarā. Skrundas vārdā savulaik saucies vīru koris, no kura vēlāk izveidojies vīru ansamblis Vecie zēni. Šogad tas svinēs 30 gadu jubileju. Arī bērnu deju kolektīvam Jautrais dancis šosezon jubileja. Vadītāja L.Krūmiņa mēģina izzināt, kur 25 gados aizdejojušies kādreiz mazie skrundenieki.

Novadā ir vairāk nekā 20 pašdarbnieku kolektīvi, šajā sezonā saraksts papildināts ar deju kolektīvu Ventas stega, ko vada Zane Babre. Savukārt amatierteātrī SAAN režisora Alda Zalgaucka vietā stājusies nīkrācniece Inga Ezeriete.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai gatavojat krājumus ziemai:
Konservēju paša izaudzēto, pietiek visi ziemai
Pērku ogas un dārzeņus, jo savam ievārījumam ledusskapī jābūt
Ja sanāk laika
Neko negatavoju – visu var nopirkt veikalā.
Par to nedomāju
Kurzemnieks Horoskopi