Aizvērt

Adījumi ar pērlēm un seni raksti

2020. gada 21. janvārī, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Adījumi ar pērlēm un seni raksti
Rokdarbniece Dace Nasteviča izstādes atklāšanā rādīja ne tikai savus darbus, bet arī spēlēja kokli.
Foto: Alberts Dinters
Ar pērlēm izadīti mauči, jostas, villaines, baznīcas tērpi un citi alsundznieces Daces Nastevičas rokdarbi izstādē "Ceļš tālāk" līdz februāra beigām apskatāmi Alsungas tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrā.
D.Nastevičas rokdarbi bijuši vairāk nekā 60 personālizstādēs Latvijā un ārzemēs, Alsungā – piekto reizi. Lielākā daļa no pašreiz izliktajiem darbiem esot tapusi pēdējā pusgada laikā, bet viņas zīmētie, gadiem ilgi apkopotie ornamentālie raksti – pirmoreiz. Izstādes atklāšanā autore saka: „Senos rakstus zīmēju, kopš sevi atceros. Man to ir ārkārtīgi daudz, un, kāds būs to liktenis, vēl nezinu. (D.Nasteviča sagatavojusi publicēšanai ornamentālo rakstu krājumu – aut.) Nemainu senajā rakstā neko, jo nevaru zināt, ko katrs zariņš nozīmē. Katrs zīmējums ir enerģētiski pilns. Ja es to sagriezīšu citādāk, varbūt tas sāks citādāk strādāt. Vai man ir tiesības to mainīt? Pret gatavo rakstu izturos ar milzīgu pietāti.”

Bez rokdarbiem un intereses par suitu kultūrvēsturisko mantojumu D.Nastevičai tuva ir mūzika. Viņa absolvējusi Latvijas Valsts konservatorijas muzikoloģijas nodaļu, strādājusi Alsungas mūzikas skolā, īsu brīdi vadījusi etnogrāfisko ansambli Suitu sievas, bijusi Alsungas ciema sieviešu kora diriģente, vadījusi Basu tradīciju ansambli, bijusi ērģelniece vairākās baznīcās, tagad māca mūziku Alsungas vidusskolā un kokles spēli interesentiem.

D.Nasteviča ir grāmatu Adīti mauči, Suitu novada mantojums. Danči, Dziesminiece Veronika Porziņģe un brošūras Gudenieku Sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca (1948–2018) autore. Izstādes noslēgumā D.Nasteviča rīkos meistardarbnīcu, kurā dalīsies ar idejām un zināšanām par rokdarbiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā jūs ievērojat piesardzību saistībā ar Covid-19?
Nekur nepulcējos
Cenšos ievērot divu metru distanci
Mazgāju rokas
Dezinficēju virsmas
Iepērkos reizi nedēļā
Strādāju attālināti
Reti izeju no mājas
Dzīvoju kā agrāk
Uzskatu, ka piesardzība ir pārspīlēta
Kurzemnieks Horoskopi