Aizvērt

Notamborēt matemātisku brīnumu

2020. gada 11. februārī, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Notamborēt matemātisku brīnumu
Pasaulē lielākā hiperboliskā tamborētā plakne, kuras idejas autore ir matemātiķe un māksliniece Daina Taimiņa, 2013. gadā iekļuvusi Ginesa rekordu grāmatā.
Foto: RIBOCA arhīvs
Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) aicina rokdarbniekus kopā ar matemātiķi Dainu Taimiņu radīt lielāko mākslas darbu Latvijā, kas veidots no neskaitāmām tamborētām hiperboliskām plaknēm*.
2013. gadā matemātiķe, Kornella universitātes (ASV) asociētā profesore un māksliniece D.Taimiņa iekļuva Ginesa rekordu grāmatā, izveidojot pasaulē lielāko hiperbolisko plakni, kurai izmantoti 7 km rozā dzijas. Gatavojoties RIBOCA2 izstādes Viss reizē zied atklāšanai maijā, Dainai nepieciešama iedzīvotāju palīdzība. Lai notamborētu hiperboliskās plaknes jeb tā sauktos kruzuļus, vajadzīga vienas krāsas dzija vai cits materiāls un tamborējamā adata. Aprīļa beigās dalībnieku iesniegtie gabaliņi tiks apkopoti vienotā trīsdimensiju objektā, kas Rīgā būs skatāms no maija līdz oktobrim. Plašāka informācija pa tālr. 27151184 (Elīnai Sproģei) vai e-pastā: elina.sproge@rigabiennial.com.


* Hiperboliskā jeb izliektā plakne dabā redzama, piemēram, kallas zieda formā. Pēc noteiktas formulas tiek tamborēta apaļa forma, kas ar laiku sāk izskatīties kā puķe.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.