Aizvērt

Kalendārs

2020. gada 1. februārī, 00:32
Kalendārs
1. februārī Kuldīgas kultūras centrā ar koncertu “Pamet skumjas, pamet nievas...” uzstāsies grupa “Baltie lāči”.
Kultūras notikumi Kurzemē
Māksla

◊ Līdz 7. februārim Balgales sporta un brīvā laika pavadīšanas centrā apskatāma izstāde “Aspazija. Vētra”. Tās autore ir Talsu novadniece, balgalniece Linda Grīnberga – Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste. Šī ir viņas pirmā izstāde, kas turklāt veidota neierastā formā – uz baltiem, pie griestiem pakarinātiem audekliem. Iespējams vērot arī videomateriālus. Ekspozīcija ir mēģinājums atklāt Aspazijas spilgto un drosmīgo pašizpausmi.
 
◊ Līdz 1. martam Kuldīgas Mākslas namā Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas katedras studentu darbu izstāde.


Teātris

◊ 1. februārī Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā Saldus Tautas teātra uzvedums “Sniega karaliene”.
◊ 5. februārī “Jūras vārtos” Ventspilī Latvijas Leļļu teātra režisores Lailas Kirmuškas izrāde “Mazā raganiņa”. Mazā raganiņa vēl ir ļoti jauna, viņai ir tikai 127 gadi. Kādu dienu viņa nonāk izvēles priekšā – ir jāsaprot, kuras tad īsti ir labas un kuras nelabas lietas.

◊ 16. februārī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē ar brieduma komēdiju stand-up stilā “Sieviete kā konfekte” viesosies Pannas teātris. Sieviete joprojām ir labākais, kas Latvijā ir! To izrādē atgādinās aktrise Zane Daudziņa, režisors Juris Rijnieks un dramaturģe Aiva Birbele.

◊ 21. februārī Kuldīgas kultūras centrā Latvijas Nacionālais teātris izrādīs Daigas Kažociņas režisēto komēdiju “Slaktiņa dievs”. Kādas situētas ģimenes 11 gadus vecā atvase skolā sadevusi pa seju otras tikpat situētas ģimenes 11 gadus vecajam puikam. Taisnības meklējumos abi pāri apmaldās pārliecībā, kā audzināt bērnus, kas ir ģimene un kāda ir pati pasaules kārtība. Lomās: Inga Misāne-Grasberga, Evija Krūze, Jānis Āmanis, Mārtiņš Egliens.◊ 22. februārī Saldus Mūzikas skolā improvizācijas teātra izrāde “Gandrīz draugi”.

◊ 29. februārī Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos režisora Rolanda Atkočūna iestudējums “Pilnīgi svešinieki”. Izrāde uzdod jautājumus: cik patiesi viens pret otru ir tuvākie cilvēki, vai par otru tiešām jāzina viss, un kas notiek, kad labākie draugi nolemj neslēpt sava telefona saturu?

 

Citas lietas

◊ 1. februārī Saldus Bērnu un jaunatnes centrā Ojāra Ulmaņa domubiedri ielūdz uz dzejnieka ceturtās grāmatas “Draugiem” atvēršanu. Piedalīsies Zigurds Turss, Ieva Ančevska, Madara Orola, grupa “Cik dažādi...” un citi mākslinieki.

◊ 15. februārī Ventspils kultūras centrā notiks Mīlestības balle ar grupu “Galaktika”. Vakara gaitā gaidāmi dažādi sirsnīgi pārsteigumi, arī fotostūris mīlestības pilnu atmiņu iemūžināšanai.

◊ Līdz 23. februārim Kuldīgas novada muzejā skatāma Leļļu mākslas muzeja ceļojošā izstāde “Kofermājiņu ceļojums”. Tajā ir mākslinieces Ināras Liepas autordarbi un Liepu ģimenes veidotās kofermājiņas, kurās mīt senas lelles, rotaļlietas, sadzīves priekšmeti, spēles un citas lietas, kas atainotas dažādās sadzīves ainiņās. Katra kofermājiņa ir ar savu stāstu.

◊ Līdz 22. martam Talsu novada muzejā aplūkojama izstāde “Lielas zivis, mazas zivis”, kurā ir iespēja iepazīt Latvijas jūras piekrastē un saldūdeņos sastopamās zivis, uzzināt par to uzbūvi, vairošanos, ēdienkarti un dzīvesveidu. Apmeklētāji varēs likt lietā atjautību, liekot kopā puzles, noteikt zivju svaru, atrast tām piemērotu barību un iesaistīties citās aktivitātēs. Izstādi veidojusi Vides gidu asociācija ar Zivju fonda finansiālu atbalstu. Interesentiem iespējams pieteikt izglītojošu programmu.

 

Mantojums

◊ 1. februārī Liepājas Latviešu biedrības namā notiks tautas deju labdarības koncerts “Sadancojam Liepājā”. Ar liepājniekiem sadancos kolektīvi “Līgo”, “Jandāls”, “Venta”, “Gauja”, “Dardedze”, “Zālīte” un “Imanta”, lai savāktu līdzekļus TDA “Rucavietis” bijušās dejotājas dēliņa rehabilitācijai.

◊ 2. februārī Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā tematiska pēcpusdiena “Ziemas Māra” – sveču darināšana, sarunas par ziemā darāmiem darbiem un laika kavēkļiem.

◊ Visu februāri Kuldīgas novada muzejā apskatāma izstāde “Drukātais vārds: Kuldīgas preses vēsture”, kas tapusi sadarbībā ar reģionālo laikrakstu “Kurzemnieks” un veltīta avīzes 110 gadu jubilejai. Izstādē var uzzināt vairāk par Kuldīgas preses vēsturi, iepazīt laikraksta “Kurzemnieks” bijušos un esošos darbiniekus, ielūkoties viņu darba gaitās, ikdienas atgadījumos un svētku svinēšanas brīžos. Varēs noskatīties arī dokumentālo filmu “110 gadi 33 minūtēs”. 

Mūzika

◊ 1. februārī Kuldīgas kultūras centrā ar koncertu “Pamet skumjas, pamet nievas...” uzstāsies grupa “Baltie lāči”. Skanēs gan tautā labi pazīstamas dziesmas “Pacel glāzi priekā”, “Zvaigžņu strēlnieks”, “Dzīve sauc”, “Bruoļeit”, gan mazpazīstamākas melodijas. Grupas mūziķis Aldis Kise sakomponējis vairākas dziesmas ar B. Martuževas dzeju.◊ 9. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā jauktie kori “INTIS” un “Austrums” kopā ar aktieriem Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu un Artūru Skrastiņu mīlas dziesmu koncertu “Ar tevi es lasīju kastaņus” veltīs izcilā latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa un viņa dzīvesbiedres, tautā iemīļotās latviešu teātra un kino aktrises Ausmas Kantānes-Ziedones mīlas stāstam.

◊ 14. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā Jāņa Strazda jubilejas koncertā “Strazda dziesmas” komponists uz skatuves būs kopā ar kolēģiem, draugiem un domubiedriem mūzikā – Andri Ērgli, Igo, Antru Stafecku, Kristīni Zaharovu, Kasparu Tīmani, Normundu Rutuli, Gintu Krievkalnu, Daini Skuteli, grupu “Berm”, aktieru ansambli “Aģenti”, jaukto kori “Laiks” un instrumentālo grupu.◊ 15. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā uzstāsies pasaulslavenais, šarmantais franču senās mūzikas ansamblis “Le Poème Harmonique” no Parīzes. Skanot dūdām, flautām, perkusijām un citiem senajiem instrumentiem, ansamblis izdziedās 15.–19. gadsimta franču dziesmu programmu “Aux Marches du Palais” (“Uz pils kāpnēm”).

◊ No 20. līdz 22. februārim koncertzālē “Latvija” notiks Ventspils ērģeļu dienas, kurās muzicēs ērģelniece Ligita Sneibe, atskaņojot “Dažādas pieturzīmes”, ērģeļu duets Aigars un Ilze Reiņi, meistarklašu dalībnieki.

◊ 21. februārī Ventspils “Jūras vārtos” izskanēs “Latvian Blues Band” 20 gadu jubilejas koncerts.

◊ 22. februārī koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājā – muzikāla izrāde “Rīgas gredzens”. Koncertuzvedumu cikls “Latvijas gredzens”, kas četros konceptuāli atšķirīgos veidos izstāstīja, izdziedāja, izspēlēja un izdejoja katram novadam raksturīgo, guva plašu publikas atsaucību un deva impulsu diriģentam Sigvardam Kļavam veidot jaunu koncertizrādi par Vācieša/Maskata un Čaka/Stabulnieka dažādo Rīgu.

◊ 29. februārī Ventspilī, koncertzālē “Latvija”, laikmetīgās autormūzikas ciklā “Ma” koncertu sniegs pazīstamais amerikāņu perkusionists, komponists un mākslinieks Ilajs Kešlers no Ņujorkas. Mūzikā viņš citu vidū izceļas ar savdabīgu, sarežģītu un pat nedaudz juceklīgu bungošanas stilu. Viņa kompozīcijas papildina pilsētas trokšņi vai to imitācija.Reģionālo laikrakstu “Kurzemes Vārds”, “Kurzemnieks”, “Saldus Zeme” un “Talsu Vēstis” pielikums.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi