Aizvērt

Konkursā izaugušie

2020. gada 28. februārī, 04:51
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Konkursā izaugušie
Reinis Rudzītis uzstājas Jana Sibēliusa starptautiskajā konkursā Somijā. Pie klavierēm Evija Auziņa.
4. martā 16.00, dienu pēc Kārļa Davidova dzimšanas dienas, Kuldīgas Mākslas namā notiks viņa vārdā nosauktā starptautiskā čellistu konkursa ieskaņas koncerts "Ekspromts".
Viena no K.Davidova konkursa rīkotājām Kuldīgas mūzikas skolas skolotāja Stella Pavloviča pastāstīja, ka šis koncerts ir zīmīgs ar to, ka uzstāsies trīs pedagoģes Anitas Rozes čella klases audzēkņi no Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas. Divi no puišiem ar labiem rezultātiem jau piedalījušies konkursā, bet trešais pieteicies tam šogad.

Jaunākais čellists Reinis Rudzītis K.Davidova konkursā 2018. gadā no Latvijas bija labākais grupā Cerība. Pērn Reinis ieguva galveno jaunā talanta balvu Jana Sibeliusa starptautiskajā konkursā Somijā. Pie klavierēm gan tur, gan arī koncertā Kuldīgā – mūsu novadniece Evija Auziņa.

Adrians Kolčs gatavojas startēt K.Davidova konkursā šogad. Plūkti lauri arī citos konkursos. Viņa koncertmeistare būs Signe Rostoka.

Savukārt Maksims Skibickis uzstāsies kopā ar E.Auziņu. Viņš K.Davidova konkursā 2016. gadā ieguva pirmo vietu grupā Cerība. Arī J.Sibeliusa koncertāiņš savā grupā ieguva galveno balvu .

Koncertu kuplinās arī Kuldīgas mūzikas skolas kamerorķestris un skolas labākā čelliste Helēna Jūrmale (skolotāja Baiba Jūrmale). Repertuārā būs Johana Sebastiana Baha, Jozefa Haidna un Jāzepa Mediņa skaņdarbi. Turklāt Adrians un Reinis spēlēs ne tikai solo, bet arī duetā.

„Būtiski, ka dalībniekiem ir 12, 13 un 15 gadi. Mūzikas skolā izjūtam, ko nozīmē šis pusaudžu vecums – jāsaprot, ka nemācās, jāpriecājas, ka vispār atnāk uz skolu. Bet šajā koncertā vienaudži varētu redzēt, ka ir iespējams notpietni strādāt un kaut ko sasniegt,” uzsver S.Pavloviča. „Ļoti priecē, ka puiši aug kopā ar K.Davidova konkursu.”

11. Kārļa Davidova konkurss Kuldīgā šogad notiks no 27. aprīļa līdz 3. maijam. S.Pavloviča uzsver, ka žūrijā būs Kristaps Bergs, čellists, kurš piedalījās pašā pirmajā konkursā 1998. gadā: „Pirmajā konkursā Kristaps Bergs ieguva otro vietu, bet 2002. gadā jau kļuva par laureātu, bet tagad izaudzis līdz žūrijai. Tas ļoti priecē.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi