Aizvērt

Kalendārs. Kas kultūrā Kurzemē

2020. gada 29. februārī, 12:26
Kalendārs. Kas kultūrā Kurzemē
Visu martu Kuldīgas novada muzejā skatāma izstāde "Drukātais vārds: Kuldīgas preses vēsture".
Foto: Jolanta Hercenberga
KINO 1. martā Liepājas Latviešu biedrības namā notiks dokumentālista Ivara Zviedra pilnmetrāžas dokumentālās filmas "Valkātājs" seanss. Par filmā redzētajiem pierobežas dzīves stāstiem būs iespējams diskutēt ar tās veidotāju I. Zviedri.
MŪZIKA

1. martā Kuldīgas kultūras centrā notiks Ances Krauzes un Raimonda Paula koncerts "Sasala jūrīna".
4. martā Kuldīgas Mākslas namā koncerts, veltīts čellista K. Davidova jubilejai un E. Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas 75. gadskārtai.
4. martā koncertzālē "Latvija" Ventspilī viesosies kamerorķestris "Kremerata Baltica" un franču pianists Likā Debargs.
5. martā Liepājas mākslas galerijas "Romas dārzs" Berči zālē festivālā "Austrasdienas 2020" pirmo reizi notiks jauno dziesminieku koncerts-konkurss.
6. martā Rubas tautas namā Guntara Rača autorvakars "Mīlestība ir".
7. martā koncertzālē "Latvija" Ventspilī orķestra "Rīga" koncerts "Zaļupe un kino mūzika".

No 7. līdz 14. martam Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" izskanēs 28. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncerti. Festivālu atklās Liepājas Simfoniskais orķestris G. Rinkeviča vadībā kopā ar Francijā dzimušo pianistu Vilemu Lačumiju, skanēs arī Ērika Ešenvalda koncerts saksofonam un orķestrim "Arktikas vīzijas. Jūra", kurā solists būs Oskars Petrauskis.


8. martā Kuldīgas kultūras centrā dziedošo aktieru apvienības "Žerāri" koncerts.
13. martā Saldus Mūzikas skolā ģitārista Jāņa Bērziņa koncerts "Alpīnists".
14. martā "Jūras vārtos" Ventspilī klausītāji aicināti uz koncertu "Republikas tūre 2020", kurā uzstāsies grupa "Singapūras satīns", reperi Ansis, Edavārdi un Prusax.
15. martā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" Aivara Hermaņa 65 gadu jubilejas koncerts, kurā skanēs dziesmas un instrumentālie skaņdarbi.
28. martā Liepājas Olimpiskajā centrā notiks Guntara Rača 55 gadu jubilejas koncerts "Liepājnieku dziesmas". 

MANTOJUMS

5. martā Saldū, Kapelleru namā, pirtniece Māra Tīmane ļaus ieskatīties savā zāļu skapītī un stāstīs, kā mājās pagatavot ārstnieciskas ziedes un eļļas izvilkumus.
8. martā Dundagas Kultūras pilī būs iespēja tikties ar Dundagā dzimušo un augušo dzejnieku un rakstnieku Arnoldu Auziņu. Varēs noskatīties filmu "Es dzīvoju priecīgi", kurā atspoguļots A. Auziņa dzīvesstāsts no bērnības līdz mūsdienām. Filmā ietverts arī dzejnieka laikabiedru Knuta Skujenieka, Lijas Brīdakas, Dainas Avotiņas, Ulda Ausekļa un Jāņa Anmaņa vērtējums par A. Auziņa daiļradi.
13. martā Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas 395. dzimšanas dienas noskaņās norisināsies bērnu tautas deju koncerts "Pilna sauja dzintariņu".
13. martā Talsu novada Virbu pagasta kultūras namā visā Latvijā zināmās zāļu sievas Līgas Reiteres meistarklase, kurā varēs uzzināt, kā gatavojami krēmi, ziedes, skrubji, izvilkumi eļļā. Produktus varēs praktiski pagatavot, kā arī veikt roku masāžu.
18. martā Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā atzīmēs Jaņa Rozentāla dzimšanas dienu. Būs tikšanās ar mākslas zinātnieci Intu Pujāti un Ķīnas māksliniekiem.
21. martā Saldū, Kapelleru namā, folkloras pētniece Ieva Ančevska aicina uz sarunu par latviešu dziedināšanas tradīcijām. 
6. martā Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras namā un 29. martā Ventspils "Jūras vārtos" izskanēs muzikāla vīzija "Leģendas dzimšana" par Raimonda Paula daiļrades sākumu.

 

TEĀTRIS

6. martā Blīdenes kultūras namā Riharda Čerkovska mono izrāde "Tinder surprise" par neuzticību, šķiršanos un citām attiecību jezgām.
11. martā "Jūras vārtos" Ventspilī varēs noskatīties Liepājas teātra izrādi "Esi sveicināta, bohēma!".
13. martā Ventspils kultūras centrā Kalvja Troskas stāvizrāde – komēdija "Kas tas tāds?".
18. martā Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā un 20. martā Kuldīgas kultūras centrā Aivas Birbeles brieduma komēdija stand-up stilā "Sieviete kā konfekte" ar Zani Daudziņu galvenajā lomā.
22. martā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" koncertuzvedums "Kaupēn, mans mīļais!". Pirms 20 gadiem Liepājas teātrī iestudētā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera atdzimusi koncertversijā.
28. martā Liepājas teātrī pirmizrāde Viestura Meikšāna iestudējumam – M. Ļermontova "Dēmons". Lomās Egons Dombrovskis un Agnese Jēkabsone.

 

MĀKSLA

6. martā Kuldīgas Mākslas namā atklās mākslinieka Andra Vītoliņa izstādi.
No 12. marta līdz 6. maijam Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā būs skatāma Latvijā dzīvojošu ķīniešu Čuaņsji Jana un Džao Janas gleznu izstāde "Migrācijas ainava". "Māksla ir slepens dārzs un bezgalīga jautrība. Pārējai pasaulei, gan laimīgajai, gan nelaimīgajai, nav nekā kopīga ar realitāti," apgalvo māksliniece Džao Jana.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi