Aizvērt

Kā ļaut dzīvot vecpilsētai

2020. gada 5. jūnijā, 07:50
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Kā ļaut dzīvot vecpilsētai
Arhitekts Viktors Bērziņš rāda vietu 1905. gada ielā pie Kuldīgas bibliotēkas, kur, viņaprāt, ir viens no neveiksmīgākajiem ietves posmiem. Gludo segumu pārtrauc laukakmeņu bruģis, ko nomaina vēl cita materiāla bruģis, apgrūtinot gājējus, riteņbraucējus, invalīdus un māmiņas ar bērnu ratiņiem.
Foto: Jolanta Hercenberga
Kuldīgā pašlaik tiek projektēta kultūras centra pārbūve. Kāds tai būtu vislabākais risinājums? Un kā līdzsvaru starp vēsturiskā mantojuma saglabāšanu un mūsdienu vajadzībām ir izdevies rast nesen celtajos vai pārbūvētajos objektos vecpilsētā: restaurācijas centrā, baseinā, mūzikas skolā?
Prioritāte – lai būtu ērti

 „Mājas domātas cilvēkiem, nevis cilvēki – mājām. Tādēļ jebkurā objektā prioritāte ir funkcionalitāte,” uzskata Kuldīgas vecpilsētā dzīvojošā arhitekte, Alsungas un Priekules novada būvvaldes vadītāja Ineta Butāne.

„Pilsētai jāattīstās par godu mums”

Arhitekts Aldis Orniņš, neanalizējot atsevišķus objektus, uzsver: svarīgi, lai to tapšanā tiktu respektētas iedzīvotāju vēlmes un vajadzības.

Gājējiem vide nav draudzīga

Arhitekts Viktors Bērziņš uzskata, ka par konkrētiem objektiem katrs var spriest citādi, jo gaume un vēlmes atšķiras, bet nopietna problēma Kuldīgā, viņaprāt, ir braucējiem un gājējiem paredzēto virsmu nepareizais segums.

Vēlams iesaistīt plašāku sabiedrību

Kuldīgas novada būvvaldes vadītāja Nellija Dziedātāja skaidro, ka kultūras centra projektēšana nebūt neesot viegls darbs, bet tiekot meklēts veids, kā saglabāt vēstures mantojumu un nodrošināt ērtu nama lietojumu. Viņasprāt, vēlams iesaistīt plašāku cilvēku loku, lai izdotos atrast vislabāko risinājumu.

Vairāk lasiet 5. jūnija "Kurzemniekā" ŠEIT vai drukātajā avīzē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi