Aizvērt

Jāplāno vismaz desmit soļi

2020. gada 5. jūnijā, 07:56
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Jāplāno vismaz desmit soļi
Kuldīgas Pilsētas laukumā, kas ikdienā tāpat pilns ar braucamajiem, pirmajā auto kino seansā detektīvfilmu "Uz nažiem" iedzīvotāji noskatījušies no 90 automašīnām.
Foto: Alberts Dinters
„Laiks un noteikumi mainās tik ātri, ka kultūras darbā jāplāno nevis viens, bet desmit soļi uz priekšu, jo atļautais un neatļautais pašlaik strauji mainās,” atzīst Kuldīgas novada domes kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa.
Izsludinās pamazām

Nākamnedēļ pašvaldībai būs skaidrība par jaunajā kultūras kalendārā atbalstāmajiem pasākumiem. Tā veidošanu koriģēja Covid-19 izraisītā situācija, un kultūras nodaļa mudināja visas iestādes un pagastu kultūras organizatorus izteikt idejas.

Kā atzina domes izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga, idejas bijušas daudzas, bet gan viņai, gan D.Reinkopai līdz apstiprināšanai gribas runāt piesardzīgi. „Gandrīz visas ir ļoti interesantas. Šis laiks rosinājis būt radošiem, domāt pa jaunam. Jāatzīst, ka idejas ir pielāgotas atļautā un neatļautā situācijai, bet tā mainās strauji. Visticamāk, jauno kultūras kalendāru piedāvāsim soli pa solītim. Noteikti varēsim brīvdienās darbināt brīvdabas kino, kas Pilsētas dārzā jau ir izveidots,” uzsver I.Dambīte-Damberga. „Pasākumi būs mazākā formā, ar ne tik lielu reklāmu, lai nepulcinātu pārāk lielas masas. Pēc 9. jūnija vairāk zināsim, ko drīkst.”

Koncertu tiešraides un auto kino

No aprīļa beigām pašvaldība atbalstīja sešas koncertu tiešraides, ko skatītāji varēja vērot internetā. Skatījumi bijuši mērāmi tūkstošos. Programmu veidojušas abas kultūras nodaļas darbinieces D.Reinkopa un Agnese Lapsiņa un Kuldīgas aktīvās atpūtas centra vadītāja Jana Bergmane.

Kuldīdzniekiem piedāvāti arī divi auto kino seansi. D.Reinkopa gan atzina, ka citu tuvākajā laikā vairs nebūšot, jo Pilsētas laukuma un ielu slēgšana ir gana sarežģīta, process ir arī dārgs, jo vajadzīgs piemērots inventārs un apmeklētāji jāizvieto pēc sanitārā protokola. Uz pirmo filmu "Uz nažiem" izpirktas visas 90 biļetes, uz "Mollijas spēli" pārdot izdevies tikai pusi.

I.Dambīte-Damberga par interesantu sauc Kuldīgas bibliotēkas piedāvājumu – avīzes un žurnālus lasīt līdzās esošajā skvēriņā, kamēr telpās nedrīkst. Bet "Rumbas kvartets" koncertējis Pilsētas dārzā un Pils ielā. „Tā ir vietējo mākslinieku iniciatīva – pašiem nākt ārā.” 
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi