Aizvērt

Aicinājumā – arī kuldīdznieces

2020. gada 12. jūnijā, 08:23
Raksta autors: Aija Puzarele
Aicinājumā – arī kuldīdznieces
Kuldīgas 2. vidusskolas jaunās literātes Aleksandra Gerasimoviča un Linda Krastiņa.
Foto: Aija Puzarele
Saulainā 2. jūnija dienā pie Kuldīgas bibliotēkas savus atzinības rakstus svinīgi saņēma literārā konkursa Aicinājums 2. un 3. vietas ieguvējas vecuma grupā no septiņiem līdz 15 gadiem – Kuldīgas 2. vidusskolas audzēknes Aleksandra Gerasimoviča un Linda Krastiņa.
Mazliet par Kuldīgas laureātēm

Aleksandra Gerasimoviča

Nupat beigusi 5.a klasi. Viņas mīļākie mācību priekšmeti ir sports, mūzika un latviešu valoda. Meitene mācās spēlēt akordeonu Kuldīgas mūzikas skolā, vasarā nodarbojas ar sportu, viņai patīk vakaros kopā ar vecākiem skriet. Raksta kopš 4. klases beigām, kad ir iedvesma vai kad vajag kaut ko uzrakstīt. Top gan priecīgi, gan bēdīgi dzejoļi. Labprāt lasa grāmatas par ceļojumiem un gribētu aizbraukt uz Ēģipti apskatīt piramīdas.

Linda Krastiņa

Pabeigusi 6.a klasi. Meitenei padodas gan latviešu valoda, gan matemātika. Šogad matemātikas olimpiādē pat izcīnīta 1. vieta. Raksta jau kopš 1. klases. 2016. gadā savus darbus iesniedza bērnu dzejas konkursam "Garā pupa" un tika pie iespējas tos publicēt pēc konkursa izdotajā krājumā. Iedvesma pie Lindas mēdz atnākt brīdī, kad viņa dara citus darbus. Vēl viņu ļoti iedvesmo lietains laiks. Kuldīgas 2. vidusskolas literārās jaunrades pulciņā Linda arī piedalījusies lugas rakstīšanā, lai to rādītu skolas teātra pulciņš. Bērni veidojuši mūsdienu variantu pasakai par lauku un pilsētas peli.

Abu meiteņu latviešu valodas un literatūras skolotāja Ligita Mežkalne

Arī pati ir dzejniece, darbojas Kuldīgas dzejnieku grupā "Patskanis" un Kuldīgas 2. vidusskolā vada literārās jaunrades pulciņu. Par meiteņu ceļu līdz 2. un 3. vietai konkursā Aicinājums skolotāja stāsta: „Katrai vajadzēja iesūtīt trīs dzejoļus, no kuriem viens gan it kā netiekot vērtēts. Linda pieteicās pēdējā brīdī. Sākumā atsūtīja man tikai četras rindas, es prasīju, kas tālāk, tad viņa sūtīja vēl, kamēr dzejolis bija gatavs.”

Pēc konkursa L.Mežkalne braukusi uz Salacgrīvu pēc dāvanām – žurnāla "Konteksts" numuriem, jo ārkārtas situācijas dēļ oficiāla laureātu godināšana nenotika. Skolotāja mudina meitenes turpināt rakstīt un piedalīties konkursā arī nākamgad.


Aleksandra Gerasimoviča

Kuldīga

Dakstiņu brūnie jumti

Kā spāres zvaigznēs mirdz.

Ik vakaru klusi pār tiem

Sudrabains balodis dūdo.

Lepnais ķieģeļu tilts

Ir varens sargs, upi sargā

Un vizošo Ventas rumbu

Kā mīļu māsu viņš sveicina.

Pa vecpilsētas seno bruģi

Ik dienu daudz ļaužu staigā,

Bet senseno namu durvis

Skrien līdzi laikam.

Ikkatram, kurš šeit ir bijis,

Būs citiem ko jauku stāstīt,

Un katrs vēl kādu reizi

Gribēs šeit atgriezties.

 
Linda Krastiņa

**

Kad ārā līst lietus

logos ir savāds skats

jo katrā pilītē saredzams

esi simtreiz tu pats


arī zibens ir skaists

bet mazliet baisi

ja tas iespers

paliks pāri

tikai plaisa

paceļas uz pirkstgaliem

un aiziet garāmAicinājums
  • Latvijas Literārās akadēmijas aktivitāte, kas ietver gan dzejas konkursu, gan radošo vasaras semināru-nometni skolēniem, kuri raksta dzeju vai prozu. Tas noticis jau vairāk nekā 40 reižu.
  • Aicinājums norit piecas dienas vasarā laukos ārpus Rīgas, un tajā piedalās 30 jauniešu (15 dzejnieku un 15 prozaiķu). Lekciju tēmas izvēlētas tā, lai tās būtu lietderīgi dzirdēt visu žanru pārstāvjiem, ar jauniešiem strādā pieci lektori, kā arī pieci dzejas un pieci prozas konsultanti. Semināra nodarbības ilgst 30 stundas.
  • Aicinājuma vadītāja kopš 2013. gada ir filoloģijas doktore Sandra Ratniece. Pasākumu informatīvi atbalsta Latvijas Rakstnieku savienības laikraksts Konteksts. Tajā tiek publicēti fragmenti no konkursa uzvarētāju darbiem. Šogad tos vērtēja S.Ratniece (žūrijas vadītāja), Ronalds Briedis, Kristīne Ilziņa, Dainis Deigelis (dzejas žūrija), Laimdota Ločmele, Lilija Berzinska, Evita Hofmane (prozas žūrija).
  • Konkurss un nometne var kļūt par būtisku atspēriena punktu, lai attīstītu literārās dotības un sāktu nebūt ne vieglo rakstnieka ceļu. Jāiztur sīva konkurence un profesionāls, kritisks vērtējums.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Ko jūs darāt, sajūtot saaukstēšanās pazīmes:
Stiprināt imunitāti ar vitamīniem, uztura bagātinātājiem
Izvairāties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem un publisku vietu apmeklēšanas
Ārstējaties mājas apstākļos
Pastiprināti sekojat līdzi saslimšanas simptomiem
Konsultējaties ar ārstu
Aptiekā prasāt palīdzību farmaceitam
Paši pieņemat lēmumu, kā ārstēties vai kādus medikamentus lietot
Informāciju un padomus par ārstēšanās metodēm meklējat internetā