Aizvērt

"Mans mīļākais karš" iegūst pasaules atzinību

2020. gada 22. jūnijā, 04:58
Raksta autors: Daina Tāfelberga
"Mans mīļākais karš" iegūst pasaules atzinību
Režisores, bijušās kuldīdznieces Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma "Mans mīļākais karš" ieguvusi godalgu kinofestivālā "Ansī" Francijā.


"Kurzemnieks" jau rakstīja, ka tas ir režisores autobiogrāfisks stāsts dokumentālā animācijā par bērnību Kuldīgā, kā arī skolas gadiem Saldū tādu militāro objektu kā Upīškalns un Skrundas RLS tuvumā.

Festivālā tika izrādītas 10 pilnmetrāžas animācijas filmas no visas pasaules. Pērn galveno balvu saņēma Ginta Zilbaloža filma "Projām". Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma atzinusi: fakts, ka divus gadus pēc kārtas Latvijā veidotas animācijas filmas uzvar pasaules nozīmīgākā animācijas filmu festivālā, ir unikāls, pat fenomenāls.

Svētdienas rītā pēc rezultātu paziņošanas novadniece "Kurzemniekam" atzina, ka lauru svētki šobrīd izpaliek, jo jāstrādā pie teksta tulkošanas. Tomēr atlicis brīdis, lai šajās dienās filmas veidotāju komandu atvestu uz dzimto, joprojām mīļo Kuldīgu un kopā nofotografētos Rātslaukumā pie leģendārā aktiera Ēvalda Valtera.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Ko jūs darāt, sajūtot saaukstēšanās pazīmes:
Stiprināt imunitāti ar vitamīniem, uztura bagātinātājiem
Izvairāties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem un publisku vietu apmeklēšanas
Ārstējaties mājas apstākļos
Pastiprināti sekojat līdzi saslimšanas simptomiem
Konsultējaties ar ārstu
Aptiekā prasāt palīdzību farmaceitam
Paši pieņemat lēmumu, kā ārstēties vai kādus medikamentus lietot
Informāciju un padomus par ārstēšanās metodēm meklējat internetā