Aizvērt

Pilsētā ienāk svētku gaisotne

2020. gada 26. novembrī, 20:15
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Pilsētā ienāk svētku gaisotne
Piektdien Kuldīga jau būs ietērpta svētku rotā – ielās, pagalmos un parkos izgaismosies dažādi dekori, bet svētdien Rātslaukumā un Pilsētas laukumā tiks iedegtas Ziemassvētku egles. Lai ievērotu epidemioloģisko drošību un izvairītos no cilvēku pulcēšanās, svinīgs pasākums netiks rīkots.
Uzņēmumu Royal Key, Lexa ID un Šķērsts apvienība martā uzvarēja pašvaldības konkursā par tiesībām vienu gadu pilsētu uz svētkiem izgreznot. Tās pārstāve Aiga Vaitkus stāsta, ka šogad paredzēts ienest vizuļojošu, filigrānu vieglumu un gaisīgumu. Tiek izmantoti gan iepriekšējo gadu, gan no jauna tapušie rotājumi gaišās krāsās un no vieglām konstrukcijām.

„Jaunās dekorācijas tapušas sadarbībā ar māksliniekiem: uzņēmuma Saučuks vadītāju Edgaru Saučuku, tēlnieci Anitu Indāri un mākslinieku Juri Purmali,” stāsta A.Vaitkus. „Aptuveni 16 metru augsto egli pilsēta saņēmusi dāvinājumā no Latvijas Valsts mežiem. Tās ierīkošanu organizēja viens no apvienības dalībniekiem Inguss Benhens ar komandu un iesaistītajiem savas jomas profesionāļiem: uzņēmumu AM Forest un Jāni Zernevicu. Pilsētas laukumā otro gadu tiek izrotāta malā augošā sudrabegle. Abās eglēs izmantotas agrākās rotas, bet ir sagādātas arī jaunas – lāstekas. Tās izgatavoja uzņēmums Saučuks. Jauno egļu dekoru izmaksas ir 314 eiro bez PVN.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kādas ir jūsu ieceres, ko rosina pavasara iestāšanās?
Sēt sēklas stādu audzēšanai
Darbi siltumnīcā
Dārza plānošana
Apkārtnes uzkopšana
Logu mazgāšana
Pastaigas dabā
Došanās pārgājienā
Sportiskas nodarbes ārā
Gatavot maltītes ārā uz grila
Šķūnīšu, garāžu kārtošana, atbrīvojoties no nevajadzīgā