Aizvērt

Tradīcijas nezaudē, bet stiprina

2016. gada 31. maijā, 14:23
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Tradīcijas nezaudē, bet stiprina
Foto: Daina Tāfelberga
Kuplā klausītāju pulkā un skanīgās dziesmās Kuldīgas kultūras centra koris Ventava sestdien Sv. Katrīnas baznīcā svinēja 45. jubileju.

Ir aptuveni saskaitīts, ka Ventavā savulaik balsis locījuši vairāki simti kuldīdznieku un arī tuvējās apkaimes ļaudis. Lielākais dalībnieku skaits bijis 80. gados, kad gandrīz katrā koncertā uz skatuves kāpa ap 95 dziedātāju. Pēdējā laikā sastāvs atkal mainījies – tagad dzied 28 sievietes un astoņi vīri jeb 16 soprāni, 12 alti, astoņi tenori un basi.

Par spīti ekonomiskajām pārmaiņām valstī Ventava tomēr nav zaudējusi gadu gadiem kaldinātās tradīcijas un košo skanējumu. Tas esot kora dibinātājas un diriģentes Marutas Rozītes prasīguma nopelns, norāda dziedātāji.

„Koris ir vaļasprieks, kuram laiks jāatrod pēc darba dienas, kas bieži nav bijusi viegla. Dažs strādā trīs četros darbos, tomēr spēj nākt uz mēģinājumiem,” savējos slavē diriģente. „Laikam jau viņiem patīk dziedāt. Kad savulaik uz vīru kora bāzes dibinājām jaukto kori, mums bija moto:

Nāc, dziedot atpūtini rokas, jo zini – dziedot nemieri pat plokas.”

Tā ideja saglabājusies. Turklāt esam ne tikai koris, bet vienots kolektīvs – liela ģimene ar kopīgiem svētkiem, ekskursijām un citām tradīcijām. Mums ir arī daudz draugu gan Kurzemē, gan tālāk.”

Oficiālā dzimšanas diena datēta ar 1971. gada 12. janvāri, kad kolektīvs sanāca uz pirmo mēģinājumu. Šogad daudzo pasākumu dēļ tā saukto atskaites koncertu izdevies sarīkot pēdējā brīdī pirms vasaras atpūtas. Toties tas padevās skanīgs, jo izdziedātas mīļdziesmas, kas skanējušas gan tepat, gan Dziesmu svētkos, gan aiz robežām. No Ventspils bija atbraukuši draugi – jauktais koris Līvzeme. Skanējumu kuplināja arī otrs M.Rozītes lolojums – mūzikas skolas koris Cantus. Aizkustinošas bija divas pēdējās dziesmas – Imanta Kalniņa Dziesma, ar ko tu sācies un Raimonda Paula Kurzeme, kad diriģentei izdevās pieaicināt arī bijušos ventaviešus.

 

Attēlā:

Kuldīgas jauktā kora Ventava 45. gadskārtas koncertā jubilāri dziedāja sev tuvas un mīļas dziesmas, vēlāk skanējumu papildināja meiteņu koris Cantus.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:



Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi