Aizvērt

Realitātes sazobe ar ideju

2016. gada 31. maijā, 14:33
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Realitātes sazobe ar ideju
Foto: Modris Rubenis
„Mani darbi vienmēr balstās realitātes vērojumā, tomēr vajadzīga arī sazobe ar ideju – kas, kāpēc, par ko tas ir. Gleznā apvienojas acīm redzamais un tas, kas galvā,” tā par savu daiļradi saka rīdzinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pasniedzējs Andris Eglītis.

Piektdien Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā (Pils ielā 2) atklāta viņa darbu izstāde Pāreja, kas līdz 3. jūlijam būs apskatāma no ceturtdienas līdz svētdienai 11.00–18.00. Par koncepciju autors saka: „Tā ir pāreja no plaknes uz telpu, no priekšmetiskā uz abstrakto, no reālā uz virtuālo, no vērojuma uz vēstījumu, no materiālā uz nemateriālo, no banālā uz skaisto, no krāsotas virsmas uz pabeigtu gleznu, no mehāniska izstrādājuma uz rokas un acs jutīgumā balstītu veidojumu.”

A.Eglītis uzsver, ka šī izstāde ir darbu cikls, kam viņš gatavojies diezgan ilgi: 

Zemes darbu sērijā man bija interese par materialitātes un attēla attiecībām, un šeit ideja ir līdzīga – telpas un plaknes, realitātes un abstrakcijas attiecības. Tikai izpausme katru reizi atšķirīga.”

A.Eglītis vada LMA topošo gleznotāju plenēru: „Šogad tam ir divas daļas. Pirmā, kas jau sākusies, ir 1. un 2. kursa prakse, bet pēc tam tāda būs vecākajiem kursiem un maģistrantūrai kopā ar franču un zviedru studentiem – tā vairāk būs vērsta uz domu apmaiņu.”

Par Kuldīgu Andris saka: „Tā ir paraugpilsētiņa. Lai negleznotu pastkartes, māksliniekam jāsaprot, ko ar to iesākt. Jauniešiem plenēra pamatuzdevums ir attīstīt glezniecības valodas prasmi.

Glezniecībā amatniecība ir diezgan cieši piesaistīta domāšanai.

Plenēra mērķis ir arī meklēt mūsdienīgus, laikam un telpai atbilstošus izteiksmes veidus. Glezniecība attīstījusies gadsimtiem, un katra nākamā paaudze ietekmējas no iepriekšējās, vai nu vērtējot, vai noliedzot. Mūsdienās nav vienotas, dogmatiskas patiesības – to ir daudz. Katram jāsaprot, kas kuram piemērots un derīgs. Tā ir šodienas pasaules situācija: nav vienas taisnības, visiem viedokļiem jāsadzīvo.”

 

 

Attēlā:

Rīgas gleznotājs Andris Eglītis uz Kuldīgu atvedis izstādi Pāreja, kas būs skatāma līdz jūlijam.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi