Aizvērt

Somu profesors – par latviešu skaņuplatēm

2016. gada 10. jūnijā, 14:15
Raksta autors: Dora Pļavniece
Somu profesors – par latviešu skaņuplatēm
Foto: Ata Bērtiņa arhīvs
Skaņuplašu industrijai veltītā starptautiskā izdevuma The Lindström Project 7. sējumā nule kā publicēts izcilā somu etnomuzikologa Pekas Gronova apcerējums par nacionālajām diskogrāfijām, un vairākas lappuses veltītas mūspuses kolekcionāra Ata Bērtiņa grāmatai par latviešu skaņuplašu vēsturi.

P.Gronovs mūzikas zinātņu jomā ir neskaitāmu rakstu un daudzu grāmatu autors, Helsinku universitātes asociētais profesors. Viņš raksta, ka pērn iznākusī A.Bērtiņa grāmata sagādājusi ļoti patīkamu pārsteigumu – beidzot kāds aizpildījis nevērīgi pamestās baltās lapas latviešu skaņuplašu industrijas attīstībā, par ko mūzikas vēsturnieki starptautiskās konferencēs atgādinājuši ne vienreiz vien. Pasaules diskogrāfiju klāstā nu pelnīti ierindoti arī latviešu ieraksti. Pārstāstot un analizējot A.Bērtiņa grāmatas saturu, zinātnieks atzīst, ka autors paveicis lielu un pamatīgu darbu, kas pelna patiesu atzinību, un ka ar nepacietību tiks gaidīta grāmatas otrā daļa.  

Attēlā:

Helsinku universitātes profesors Peka Gronovs (vidū) Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbinieces Zanes Grosas pavadībā 6. jūnijā ciemojās pie latviešu skaņuplašu pētījuma autora Ata Bērtiņa viņa muzejā Rumbas pagasta Birzniekos.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi