Aizvērt

Kurš piemineklis labāks?

2016. gada 21. jūnijā, 15:48
Raksta autors: Juris Lipsnis
Kurš piemineklis labāks?
Foto: Aivars Vētrājs
Metu konkursam Krišjāņa Valdemāra pieminekļa izveidei Ēdolē, Dzirnavu dārzā, iesniegti pieci piedāvājumi.

To, kuram metam dot priekšroku, 29. jūnijā izlems žūrija, kurā darbojas Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa un viņas padomnieks, arhitekts Edgars Zalāns, būvniecības nodaļas vadītāja Jana Jākobsone, kultūras nodaļas vadītāja Dace Reinkopa, aktīvās atpūtas centra vadītājs Artis Gustovskis un Ēdoles pagasta pārvaldes vadītāja Anda Upleja.

Pašvaldība aicina arī iedzīvotājus iepazīties ar piedāvājumiem un nobalsot par iecienītāko. Vēl šodien, 27. un 28. jūnijā meti būs apskatāmi novada domē Kuldīgā, 1. stāvā, kā arī pagasta pārvaldē. Balsot var līdz 28. jūnijam domes vestibilā, Ēdoles pagasta pārvaldē vai mājaslapā www.kuldiga.lv.

 

Ieskats piedāvājumā

Grāmata: abstrakcionisma stila darbs ir interpretācija par K.Valdemāra nācijas pašapziņas celšanas darbību Ēdolē. Tas katram atgādina par grāmatas nozīmi. Uz objekta ir apgaismes darbinieka cilnis un atziņa Brīvu attīstību visiem.

Sapņu kuģi: pieminekļa pamatne veidota no apstrādāta laukakmens, bet K.Valdemārs bronzas cilnī atveidots kā jauns cilvēks. Ažūrā daļa atveido koku lapotni, kas transformējas sapņu kuģī – idejā par nākotni.

Ēdole 2016: bronzas skulptūrā attēlots K.Valdemārs, kurš, atspiedies pret grāmatu plauktu, kas simbolizē pirmo latviešu bibliotēku Ēdolē, sveicienā sniedz roku. Plauktā arī globuss un kuģa modelis.

Edrain 12: skulptūra attēlo stilizētu buru. Tās centrā – grozāma medaļa, kurai vienā pusē ir cilnis ar K.Valdemāra portretu, otrā – kāds autora teksts.

Gaismas nesējs: skulptūrā attēlots spēcīgs vīrietis kustībā uz priekšu un augšup, uz rokas tas nes pūci.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi