Aizvērt

Radošais lidojums fotogrāfijā

2016. gada 28. jūnijā, 13:08
Raksta autors: Klinta Tāfelberga
Radošais lidojums fotogrāfijā
Foto: Aivars Vētrājs
Līdz 4. jūlijam Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrā (BJC) būs apskatāma fotogrāfiju izstāde X-paaudze/It’s All About Love (Viss par mīlestību), kurā savus autorprojektus prezentē BJC radošās fotogrāfijas studijas šīgada absolventi.

Izstādes atklāšana notika 20. jūnijā. Desmit darbu autori ar lielu prieku prezentēja fotogrāfijas. Studijas vadītājs un izstādes kurators Artis Gustovskis stāsta: „Bieži mēs, pieaugušie, nesaprotam jauno paaudzi, kas ienāk laikmetīgās mākslas telpā ar pavisam citu pasaules uztveri. Tieši tāpēc jaunajiem fotogrāfiem bija iespēja parādīt darbus izstādē un pierādīt savas spējas.”

Jaunieši radošās fotogrāfijas studijā darbojās visu gadu. A.Gustovskis viņiem palīdzēja apgūt fotografēšanas tehniku un mākslu. Nobeiguma darbā bija jānofotografē pašportrets romantiskajā stilā. Izstādes kurators atzīst, ka jaunieši ar uzdevumu tikuši galā ļoti labi, kaut tas bija grūts. A.Gustovskis piebilst: „Tāds izstādes nosaukums izvēlēts, jo jauniešiem šajā vecumā viss ir par mīlestību. Ļāvu viņiem laisties radošajā lidojumā ar fotoaparātu rokās, parādot citiem mīlestību starp jauniešiem.”

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma absolvente, viena no studijas dalībniecēm Laura Jurševska stāsta, ka fotografēšana sirdij mīļa ir jau no bērnības, jo vecāki un vecvecāki visu iemūžināja bildēs. Tāpēc arī Laurai pielipusi šī slimība: „Studijā sāku mācīties februārī. Gribēju sīkāk apgūt fotografēšanas tehniku. Pēc kursiem pamanīju, ka manas fotogrāfijas kļūst labākas.” Laura fotogrāfijā sevi attēlojusi skrienot pļavā. Ideja meitenei radusies spontāni, kad viņa vēlā vakara stundā esot braukusi ar motorolleru. „Fotografēšana ir māksla, man uznāk iedvesma, es ieraugu ikdienā nepamanītas lietas pavisam no cita skatu punkta un mēģinu tās iemūžināt. Dažreiz iedvesma atnāk pat nakts vidū,” atklāj Laura.

Liela daļa no izstādes autoriem turpinās fotografēt un ir sākuši darboties Kuldīgas fotoklubā Divas upes.
 

 

Attēlā:

Radošās fotogrāfijas studijas noslēguma darba autore Laura Jurševska stāsta, kā uzņēmusi šo fotogrāfiju.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi