Aizvērt

Dzīrēs – tradīcijas un vēl neredzētais

2016. gada 28. jūnijā, 13:13
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Dzīrēs – tradīcijas un vēl neredzētais
Foto: Interneta foto
No 14. līdz 17. jūlijam Kuldīgu atkal pieskandinās gada lielākais notikums – festivāls Dzīres Kuldīgā, kas pērn 2. Latvijas Pasākumu forumā saņēma balvu kā labākais reģionālais pasākums.

Kultūras centra direktore Inta Burnevica informē, ka svētku programma drīz būs pieejama gan internetā, gan drukātā veidā.

 

Ārzemju viesi

I.Burnevica dzīres sola tikpat aizraujošas kā vienmēr: „Arī šogad piedalīsies vairākas viesmākslinieku grupas. Franču kompānijas Transe Express izrāde Milzu lelles un bundzinieki ceturtdienas vakarā ar gājienu no volejbola halles pa Piltenes, Smilšu un Pētera ielu dosies uz estrādi, kur būs atklāšanas koncerts. Pilnīgi pretēji tradīcijām šogad svētkus sāksim, nevis beigsim ar klasiskās mūzikas koncertu, kurā piedalīsies operas solisti un kamerorķestri diriģēs Mārtiņš Ozoliņš. Milzu lelles varēs redzēt arī pēc koncerta, kad tās gājienā dosies atpakaļ. Pēc tam būs salūts un 1000 soļu uz naksnīgā bruģa – tradicionālā svētku atklāšanas nakts, kurā izzināt vecpilsētas pagalmu noslēpumus, bet Rātslaukumā skanēs ansambļa Latvian Voices balsis.

Otrreiz Kuldīgā viesosies beļģu grupa Četri gadalaiki ar izrādi Mazā manēža. Tā būs groteska ekokaruseļinstalācija, kas ar muzikālu programmu visus svētkus, izņemot svētdienu, priecēs Liepājas ielā 10. Ar izrādi Krāsas 15. un 16. jūlijā dažādās vietās uzstāsies Itālijas ielu teātra grupa Pavana.

Pirmoreiz Latvijā skanēs mehāniskās ielu ērģeles, kas ir holandiešu nacionālais lepnums un parasti nekur tālu ārpus valsts netiek vestas. Holandiešus izdevās iekārdināt ar Kuldīgas svētkiem, pateicoties mūsu senajam draugam, Pirātu kora līderim Hansam Grendālam. Vēl vienu neredzētu izrādi atvedīs Spoguļu teātris no Slovākijas, kas 15. un 16. jūlijā daudzviet pilsētā piedāvās dejas – pantomīmas teātri Spoguļu ģimene.

Pie deju kolektīva Venta brauks draugi no Slovākijas, bet piedalīsies arī vairākas Lietuvas deju grupas un kapela.”

 

Šlāgerkliņgersēta un 7D kino

 

„Centāmies panākt, lai sev piemērotu izklaidi var atrast dažāda mērķauditorija. Tradicionālajiem epicentriem – Hercoga salām Pilsētas laukumā, Rātslaukumam, Pilsētas dārzam, Strautu ielas skvēra skatuvei, Sv. Annas baznīcas dārzam – pievienosies Šlāgerkiņģersēta. Pie bijušā veikaliņa Zelta kliņģeris būs skatuvīte, galdi, ēdienu un dzērienu tirgotāji.

Vairāk nekā iepriekš tiks izmantots 1905. gada parks. Tur visas dienas būs 7D kino, atrakcijas, skatuvīte. Tā būs bērnu un pusaudžu pasaule ar mierīgām un izzinošām nodarbēm, kas ļaus vecākiem apiet skaļo karuseļu vilinājumu. Piemēram, piektdien no 12.00 līdz 17.00 būs programma mazākiem bērniem, bet no 18.00 – projekta Nordbook noslēgums Pielaiko un ielaiko, kurā  ziemeļvalstu jaunieši strādās ekomākslas simpozijā.

Piektdienas senioru dārza svētkiem sestdien pievienosies vēl divi: Alises fantāziju pasaule bērniem Kalna ielas 19 pagalmā, bet pieaugušajiem – Pilsētas dārzā Šampanietis brokastīs. Pasākumi sāksies 11.00. Bet 1905. gada parkā lielākiem bērniem būs izmēģinājumu poligons Laboratorium Goldingensis.

Visas dienas Strautu ielas skvērā būs čilauta jeb laiskuma kvartāls, kur varēs svinēt mierīgas, klusinātas mūzikas un dzejas noskaņās. Piemēram, piektdien tur būs Riharda Lepera pārdomu vakars. Svētkos notiks arī stikla mākslas simpozijs, ko organizē māksliniece Iveta Brence.”

 

Aicina nākt kā puķēm

 

„Sestdiena ir visbagātākā ar notikumiem un cilvēkiem. Galvenās ir tradīcijas, ko pat nemēģinām mainīt: atrakcija Zelta ikrs, Alekšupītes skrējiens, lielais gājiens.
Svētkiem jau sen netiek meklēts īpašs temats vai devīze, tomēr kopējo noskaņu dod lielkoncerts, kas šogad būs Par puķi, tevi un mani. Mums jau bijuši septiņi estrādes žanra koncerti. Šajā nišā neviens cits nestrādā, un arī šogad Latvijas Televīzija jau interesējās, vēloties mūsu koncertu filmēt. Mākslinieciskais vadītājs un diriģents būs Juris Vaivods. Īpaši gribam aicināt skatītājas ziedēt kā puķēm – nākt uz koncertu puķēm rotātās cepurēs un puķainās kleitās.

Dzīru noslēgumā atkal klasika, bet šoreiz – rokenrols un blūzs grupu Keksi un Mirage Jazz Orchestra sniegumā. Būs arī klasiskās mūzikas koncerti domes zālē un vēl ļoti daudzi pasākumi un tikšanās.

Pieminēšanas vērts uz Rātslaukuma skatuves būs Ulda Marhileviča autorkoncerts ar kamerkora Rāte dalību, kā arī operdziedātāja Jura Jopes un ģitāristu konkursa Guitar Day 2015 uzvarētāja Linarda Švekļa programma Satikšanās, kurā skanēs Raimonda Paula dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem.”
 

 

Attēlā:

Kuldīgas Pilsētas svētkus kuplinās vairākas ārzemju ielu teātra grupas. Arī Pavana, kas dibināta Venēcijā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi