Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:23
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Konkursu izsludinās no jauna

2016. gada 30. jūnijā, 15:54
Raksta autors: Elīza Jansone
Konkursu izsludinās no jauna
Foto: Aivars Vētrājs
Pēc Ēdoles pagasta pārvaldes iniciatīvas rīkoto Krišjāņa Valdemāra pieminekļa metu konkursu Kuldīgas novada pašvaldība lēmusi izsludināt vēlreiz, mainot nolikumu.

29. jūnijā, kad domē notika visu piecu metu apspriešana, piedalījās puse konkursa žūrijas – Ēdoles pagasta pārvaldniece Anda Upleja, pašvaldības būvniecības nodaļas vadītāja Jana Jākobsone un domes priekšsēde, žūrijas komisijas vadītāja Inga Bērziņa. Klāt nebija arhitekta Edgara Zalāna, kultūras nodaļas vadītājas Daces Reinkopas un pašvaldības deputāta Arta Gustovska.

Par skicēm domē bija nobalsojuši 33 cilvēki, Ēdolē – 30, bet internetā – 557. Visvairāk balsis saņēma darbs ar devīzi Ēdole 2016, arī interneta balsojumā priekšgalā izvirzījās šī devīze, bet ēdolniekiem  visvairāk paticis  Edrain 12.

Uzvarētāja pagaidām nav, jo žūrijas domas atšķīrās. E.Zalānam nepatīkot neviens variants, A.Uplejai iepatikusies skice Edrain 12, bet J.Jākobsonei – Grāmata, jo šis modelis vairāk atbilstot K.Valdemāra darbībai Ēdolē, kurš 1848. gadā pagastā dibināja pirmo latviešu publisko bibliotēku. Pieminekli iecerēts novietot Ēdoles Dzirnavu dārzā.

Sēdes beigās žūrija izlēma, ka uzvarētāja šoreiz nav, bet nolēma piešķirt veicināšanas balvas devīzēm Grāmata, Ēdole 2016 un Edrain 12 no kopējā 220 eiro balvu fonda. Konkursu izsludinās no jauna tad, kad būs precizēts uzdevums. Jaunajā nolikumā būs teikts, ka metiem ir jābūt saistītiem ar K.Valdemāra dzīvi Ēdolē un jāizsaka vēlme par pieminekļa materiālu. A.Upleja finansējumu piemineklim cer iegūt no Latvijas simtgades fonda.
 

Attēlā:

Jana Jākobsone, Anda Upleja un Inga Bērziņa pārspriež pieminekļa atrašanās vietu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi