Aizvērt

Dāvina mirkli miera

2016. gada 5. jūlijā, 15:48
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Dāvina mirkli miera
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Tas ir labākais, ko mēs jums varam dot – mirklis miera. Ko citu otram vēl var dāvāt! Vakars skaists, mūzika lēna, nekautrējieties iesnausties un atpūsties!” Velomūzikas koncertā, kas 29. jūnijā izskanēja Rendas pagasta "Zāgkalnos", mudināja braucienu organizators, mūziķis Kārlis Kazāks.

Sestais brauciens

Sestais Kārļa un domubiedru brauciens pa Latviju aizsākās 25. jūnijā Kolkas ragā, bet noslēdzās 2. jūlijā Kazdangā. Rendā dalībnieki lēsa, ka nobraukšot ap 500 kilometru pa Kurzemes mazajiem celiņiem. Mūziķis atzina, ka ar katru gadu līdzi braucēju pulks pieaug, aizvien vairāk kļūst arī to braucēju, kuri vakarā ņem rokās kādu mūzikas instrumentu un koncertā atpelna naktsmājas. Šogad uz velosipēda pirmo reizi sēdās aktrise Karīna Tatarinova, viņas amata brālis Artūrs Krūzkops ceļo jau ceturto vasaru, grupas Dzelzs vilks dalībnieks Kaspars Tobis – piekto, savukārt mūziķis Māris Bīmanis bijis visos braucienos. Pa Latviju nobraukti 2750 kilometri, no katra brauciena paņemot kādu jauku atziņu vai atklājumu. Piemēram, no Mazirbes, kur vietējie pārsteiguši Velomūzikas dalībniekus ar dziedāšanu, atvesta dziesma lībiešu valodā.

 

Kurzemē visu ņem nopietni

 

„Kad aizbraucu uz Latgali, gribu, lai ar mani runā latgaliski, Kurzemē labprāt klausos norautajās galotnēs. Pārliecināmies: lai arī ārpus Rīgas cilvēku ir aizvien mazāk, tie, kas paliek, ir daudz jaudīgāki, katrā sētā ir savs stāsts,” atzina K.Kazāks. Kurzemi ceļotāji jau apceļoja pirms diviem gadiem, toreiz koncerts mūspusē notika Padurē. Pērn lūkota Latgale un Vidzeme. „Vienmēr esmu gribējis aizvest cilvēkus uz savas mātes dzimto vietu – Vandzeni. Ir daudz tādu vietu, kas nav pa ceļam, kur var iebraukt, tikai speciāli dodoties mazajos celiņos. Šis brauciens ir emocionāli ļoti labs. Latgalē parasti nezinu, kas būs galā – braucu un brīnos. Kāds koncerts ir ģimenes lokā, kāds – kopā ar kaimiņiem, kāds – visam ciematam. Kurzemē tiek prasīts: „Mums jānoorganizē koncerts?” Viss ir ļoti nopietni. Piemēram, Sabilē bija speciāli izrotāts pilskalns, Dundagas Pācēs – sagatavota skatuve, Rendā – teltis. Mazirbē bija ap 300 klausītāju. Kamēr varu aizdziedāt līdz klausītājam, viss notiek dabiski,” pēc uzstāšanās atzīst Kārlis. Viņš atzina, ka Zāgkalnos iebraucis pirmo reizi, ļoti priecējot saimnieku atsaucība.  Zāgkalnu saimnieks Ernests Bušers prāto: „Kāpēc gan neuzņemt labus cilvēkus, kuri pateicas ar skaistu koncertu. Viņi mūs atrada ar meitas Annas palīdzību, Mārim Bīmanim netālu ir īpašums. Esam ļoti apmierināti.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi