Aizvērt

„Kuldīga vēl sevi nav izsmēlusi”

2016. gada 7. jūlijā, 19:48
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Kuldīga vēl sevi nav izsmēlusi”
Foto: Modris Rubenis
Līdz pat augusta vidum Rumbas pagasta "Šalkas" pārtapušas filmēšanas laukumā. 5. jūlijā režisors Varis Brasla atkal sāka filmēt Kuldīgā un tās apkārtnē.

Studijas F.O.R.M.A ģimenes filmas Vectēvs, kas bīstamāks par datoru scenārija autors ir Alvis Lapiņš, producents Gatis Upmalis, operators – Uldis Jancis. V.Brasla teic, ka komandā ir gan sen pārbaudīti buki, gan daudz jauno. Uzņemšanas grupa vienmēr veidojas kā liela ģimene, ar kāzām vien esot par maz, jāpieslīpējas, jāpiedzīvo gan ķibeles, gan labas lietas. Arī aktieru plejāde filmai ir spoža. Vectēva lomā iejūtas Mārtiņš Vilsons, vecmāmiņas – Akvelīna Līvmane. Tuvu vectēva draugu spēlē Uldis Dumpis. Lomas ir arī Uldim Anžem, Laurim Dzelzītim, Inesei Pudžai, Mārtiņam Meieram u.c. Astoņgadīgo delveri Oskaru spēlē Markuss no Carnikavas, bet viņa sešgadīgo draudzeni Olgu – snēpelniece Eva. Mazo aktieru uzvārdus režisors atklātībā izpaust neļauj, vien nosaka: „Kino ir bīstama lieta”, ļaujot katram pašam domāt, ko tas nozīmē.
V.Braslas režijā Kuldīgā tapušas trīs bērnu filmas visai ģimenei: Emīla nedarbi, Tereona galva un Ūdensbumba resnajam runcim. Jautāts, kādēļ atkal izvēlējies Kuldīgu, režisors atsaka: „Man daudzi jautā, vai Latvijā citu pilsētu trūkst. Kuldīga ir koša, te ir tik daudz stūrīšu, nostūrīšu, tāda arhitektūra! Šī pilsēta sevi vēl nav izsmēlusi.” V.Brasla priecājas, ka filma iekļauta Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Tā būs pirmā programmā, kas nonāks pie skatītājiem, pirmizrāde paredzēta nākamā gada augustā.
„Vairāk tagad darbojos Krievijā. Pie mums tik maz filmē, ka tas ir liels gods, kad pasauc. Scenārijs ir ļoti labs, arī vieta patīkama,” atzīst M.Vilsons. Iepriekš Kuldīgā viņš filmējies neesot, bet ar pilsētu saistoties dažādi piedzīvojumi. Savulaik bieži braucis pie drauga mācītāja Modra Plātes, te bijusi arī mīlestība. „Viss jau ir bijis un būs. Man nekas nav beidzies,” aktieris nosmaida.
Aktieru atlases aģentūras Casting Bridge režisore Gunita Groša priecājas, ka izdevies piemeklēt labus jaunos aktierus, arī kaķi no Ventspils, bet augustā būs vajadzīgi vismaz 20 citi kaķi: „Nodarbojos ar to meklēšanu. Jebkurš kaķis nevar izturēt ilgstošo filmēšanas procesu. Šalkās dzīvo brīnišķīgs kaķis Muris, bet neviens nezina, ko viņš darītu pilsētas centrā kameras priekšā. Arī Kuldīga, cik redzu, ir kaķu pilsēta, tie jums ir kā priekšnieki. Ja kuldīdzniekiem ir paklausīgi kaķi, tādi, kam patīk, ja tur rokās, ļoti gaidīšu.”
Producents G.Upmalis teic paldies pašvaldībai par atbalstu, arī par iespēju ļaut filmēšanas grupai mitināties novada bērnu un jauniešu centrā. Tas atvieglojot darbu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi