Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:47
+8° C, vēja ātrums 6.7 m/s, D-DR vēja virziens

„Svētkus nevar izstāstīt – tie jāpiedzīvo”

2016. gada 12. jūlijā, 15:47
Raksta autors: Iveta Grīniņa
„Svētkus nevar izstāstīt – tie jāpiedzīvo”
Foto: Modris Rubenis
Festivāla Dzīres Kuldīgā rīkotāji gatavi gada lielākajam notikumam no 14. līdz 17. jūlijam, tā secināts preses konferencē novada domē.

Lielu darbu ieguldījuši ne tikai rīkotāji vien – Kuldīgas kultūras centra (KKC) radošā komanda. Svētki būs karstākais darba laiks arī Kuldīgas komunālo pakalpojumu (KKP) darbiniekiem un pašvaldības policijai. „Prieks, ka mums bijusi ļoti laba sadarbība ar visiem pašvaldības uzņēmumiem un iestādēm, ka darba stundas netiek skaitītas,” teica KKC direktore Inta Burnevica un piebilda, ka „svētkus nevar izstāstīt – tie jāpiedzīvo”.

 

Visām gaumēm

„Programmu vienmēr veidojam, lai tajā sev piemēroto var atrast katrs – no bērna līdz vecmāmiņai un vectētiņam. Ir pasākumi ģimenēm, domāts par pusaudžiem, ir jaunumi un stabilas tradīcijas. Būs vajadzīga stunda, lai programmu izstudētu un apjaustu, kur doties,” teica KKC direktore un atgādināja par šīgada svētku norises vietām, kas sadalītas pēc interesēm:

Šlāgerkliņģersētā nevarēsim sastapt tīņus, toties Pilsētas laukumā dienas pirmajā pusē būs dažādu stilu mūzika jauniešiem.

Rātslaukumā būs tautas mūzikas koncerti, Strautu ielā – laiskošanās zona u.c. Svētdien Pils parkā Šurumburums visai ģimenei Zaļā pasaka senā pilsētā – viss par mežu 17 pieturās. Sv. Annas draudze savā dārzā atkal piedāvās īpašu programmu. Piektdien 17.00 cauri pilsētai ies vēl viens – bundzinieku gājiens.” I.Burnevica pastāstīja arī par svētku īpašajiem viesiem – ielu teātra trupām no dažādām valstīm un par koncertu Par puķi, tevi un mani, ko atkal filmēs un pēc tam rādīs Latvijas Televīzija. „Tas ir mūsu oriģinālveidojums, ko televīzijai piedāvājam kā neatkarīgie producenti,” skaidroja I.Burnevica.

Viņa arī stāstīja, kas uzlabots, lai programmas bukleti būtu vēl pārskatāmāki. Šogad tajos kartē iezīmētas vietas, kur paēst, stāvlaukumi, atklāšanas parādes un svētku gājiena maršruts. Ir arī izgriežama lapiņa, ko ar ierakstītu vecāku telefona numuru var ielikt bērnam kabatā, ja nu drūzmā gadās pašķirties.

 

Pusaudžiem, dāmām un džentlmeņiem

Kuldīgas aktīvās atpūtas centra speciāliste Jana Bergmane pusaudžus sestdien aicināja uz izmēģinājumu poligonu Laboratorium Goldingensis 1905. gada parkā. Tur notiks triki un eksperimenti:

Būs aukstuma un mehānikas darbnīca, paraugdemonstrējumi ar elektrību un eksperimentālā kafejnīca.

Kosmosa pasaulē ļaus ielūkoties pārvietojamais planetārijs.” 1905. gada iela no Torņa līdz Liepājas ielai svētkos būs slēgta.

J.Bergmane solīja, ka sestdien dārza svētkos Pilsētas dārzā būs īpaši padomāts par šampanieti brokastīs, nesteidzīgu dāmu un džentlmeņu izklaidi: „Būs Baltais restorāns, Lapsas garšas studija, mūzika, Skaistuma stūris, mākslas meditācija, milzu kārtis, domino utt. Savukārt parka daļā pie Kalnu ielas Alises fantāziju pasaulē bērni par maksu varēs paviesoties septiņās pieturās, kur sastapt gan baltos trušus, gan citus Alises brīnumzemes tēlus. Ar bērniem strādās profesionāli pedagogi.”

 

Gājiens tiks vērtēts

Arī šogad tiks noteikti atraktīvākie gājiena dalībnieki. „Kuldīgā tik vienreizēji svētki ir tāpēc, ka iesaistās paši iedzīvotāji. To vislabāk var redzēt gājienā. Dalībnieki tiks vērtēti nominācijās: Atraktīvie, Spilgtie, Sirsnīgie, Jaunie un Muzikālie kuldīdznieki. Tās varēs mainīt, ja būs kāds ļoti spilgts dalībnieks, kas iepriekš noteiktajās neiekļausies,” informēja domes priekšsēde Inga Bērziņa. Žūrijā šogad uzaicināts viņas vietnieks Aleksandrs Lange, Latvijas Radio korespondente Kurzemē Inga Ozola, māksliniece Aiga Vaitkus, mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics un aktieris Jurģis Spulenieks.

 

Par stāvvietām, tirgu un drošību

 

KKP vadītājs Pēteris Gobzemis: „Galvenie cilvēki, kuri svētkos rūpēsies par pilsētas sakoptību, būs mūsu sētnieki, kuri ne tikai skaisti izskatīsies jaunajos tērpos, bet arī varēs pastāstīt par norises vietām. 20 cilvēki apguvuši nelielu angļu valodas pamatzināšanu kursu un varēs sarunāties ar tūristiem. Pie viņiem būs informācija par pilsētas galvenajiem objektiem.” P.Gobzemis aicināja viesus izmantot bezmaksas stāvvietas. Tās iezīmētas bukletā un atrodamas arī KKP mājaslapā:

Pie galvenajiem iebraukšanas ceļiem izliksim norādes ar stāvvietu adresēm.

Stāvvietu pietiek, neviena nav tālāk par piecu minūšu gājienu no pasākumu vietām. Mazāk izmantota, bet tuvu pilsētas centram ir stāvvieta Kaļķu ielā, bijušā autotransporta uzņēmuma teritorijā.”

KKP tirgus apsaimniekošanas daļas vadītāja Baiba Pirtniece: „Tirgus būs visas četras dienas. Liepājas, Baznīcas ielā 1905. gada parkā un Kliņģeru ielā tas veidos apli. Tirgotāju interese katru gadu pieaug. Esam saņēmuši 344 pieteikumus no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Ukrainas. Vietu ir ap 300, tāpēc visus nevaram uzņemt.

Priekšroka tiek dota amatniekiem, kuri savas prasmes demonstrē.

Varēs redzēt, kā strādā kalējs, stikla pūtējs, jostu darinātājs un piparkūku cepēja. Būs interesantas autortehnikā darinātas rotas. 1905. gada parkā darbosies armēņu virtuve, bet Šlāgerkliņģersētā – latviešu.

„Cilvēkiem šie svētki ir laiks, kad no sirds atpūsties, bet mums un pārējiem dienestiem – kārtīgs vairāku dienu eksāmens, kā ar pienākumiem tiekam galā,” teica pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs un informēja, ka policistiem palīdzēs 20 apsardzes darbinieku un zemessargi.

 

Kuldīgas dzīrēs ceturtdien priekšnesumi uz skatuvēm būs līdz diviem naktī, piektdien – līdz trijiem, sestdien – līdz četriem.

 

Attēlā:

Kuldīgas dzīru preses konferencē pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs (no kreisās), Kuldīgas komunālo pakalpojumu tirgus apsaimniekošanas daļas vadītāja Baiba Pirtniece un uzņēmuma vadītājs Pēteris Gobzemis apliecināja, ka dienesti lielajam eksāmenam gatavi.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi