Aizvērt

Ar labām emocijām no Prāgas

2016. gada 14. jūlijā, 14:28
Raksta autors: Vija Zariņa
Ar labām emocijām no Prāgas
Foto: Santas Zeidakas arhīvs
Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas dziedātāji un dejotāji Starptautiskajā folkloras festivālā Prāgā, Čehijā, vienīgie pārstāvējuši Baltiju.

Paldies vecākiem

„Gatavoties sākām jau ziemā, mēģinājām iegūt Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, bet nesekmīgi, tādēļ liels paldies skolēnu vecākiem par šo iespēju,” stāsta projekta koordinatore, skolotāja Ilonda Reita. Viņa Čehijā veica arī gides pienākumus un bija padomājusi par apskates objektiem, lai laiks būtu maksimāli aizpildīts.

Uz Prāgu devās 43 bērni no 11 līdz 15 gadiem, kora diriģente Iveta Vīksne, deju pedagoģe Aija Palma, skolotājas Santa Zeidaka un Aiga Moļņika. Festivāla dalībniekiem bija jāsedz dalības maksa: bērniem 75 eiro, pieaugušajiem 85 eiro, arī ceļa izdevumi gūlās uz pašu pleciem.

„Kongresu namā Prāgā piedalījāmies vienā koncertā,” stāsta I.Vīksne. „Redzējām, ka ieradušies arī pieaugušie un bērni no Bulgārijas, Grieķijas, Turcijas, Vācijas – kopā uzstājās 35 kolektīvi. Mums atvēlētajā pusstundā bijām iekļāvuši jautras latviešu tautas dziesmu apdares un priecīgas dejas. Beidzām ar Sudmaliņām, kurām koris piedziedāja.” Skolotāja uzsver, ka latviešu programma raisījusi interesi ar atšķirīgajiem tērpiem, gaišo un sirsnīgo noskaņu. Pēc tam publika uzgavilējusi, īpašus komplimentus mūsējiem veltījusi bulgāru delegācija, aicinot nākamajā gadā atbraukt uz Bulgāriju.

 

„Izjutu lepnumu”

Kora dziedātāja Kristīne Kunga stāsta, ka patikusi arī brīvā laika programma: klinšu takas un alu apskate, brauciens ar kuģīti pa Vltavas upi, ekskursija Prāgas vecpilsētā. „Visvairāk tomēr patika uzstāties, jo tas ir ļoti īpaši – pārstāvēt savu valsti. Izjutu patiesu lepnumu.”

Arī dejotājam Ralfam Akmeņkalnam visspilgtākās atmiņas par koncertu: „Man ļoti patika, ka varējām parādīt, ko protam. Interesanti bija arī klintīs. Gulēt neiznāca pārāk daudz.”

Daudziem bērniem šis bijis pirmais ārvalstu ceļojums, kur nu vēl viesnīcas istabiņa 14. stāvā, kurā jānokļūst ar liftu. Skolēniem vajadzējis izmantot angļu valodu, un, izrādās, Čehijā visai plaši lieto arī krievu valodu, ko labi pārzinājušas koristes Klinta Tāfelberga un Karīna Berņa-Staša.

I.Vīksne uzsver: šādi koncertbraucieni mazajiem dziedātājiem un dejotājiem dod pavisam citu motivāciju ieguldīt savu laiku mēģinājumos.

 

Atēlā:

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas dejotāji un dziedātāji Prāgas apskates laikā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi