Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:46
+8° C, vēja ātrums 6.7 m/s, D-DR vēja virziens

Dejotāju piedzīvojumi Gruzijā

2016. gada 19. jūlijā, 14:48
Raksta autors: Vija Zariņa
Dejotāju piedzīvojumi Gruzijā
Foto: Zitas Serdantes arhīvs
Kuldīgas kultūras centra (KKC) Tautas deju ansamblis Venta uz starptautisko deju festivālu Kaukāzs devās ar domu ēst arbūzus un peldēties Melnajā jūrā, bet iznāca ļoti daudz dejot un gūt ievērību.

Iekļūst spēcīgāko līgā

 

Gruzijā Venta bija no 1. līdz 10. jūlijam, tika plānoti vairāki koncerti, vakaros – deju meistarklases. Valsts kultūrkapitāla fonds atvēlēja 1200 eiro lidmašīnas biļešu iegādei, bet braucējiem nācās piemaksāt arī pašiem, savukārt KKC parūpējas, lai dejotāji tiktu nogādāti uz lidostu Viļņā un atvizināti atpakaļ.

Aizbraucot izrādījās, ka organizatori vienlaikus kūrē trīs festivālus trijās pilsētās. Pēc pirmā grandiozā sešu stundu koncerta, kurā uzstājās 14 cittautu un 32 vietējās deju grupas, organizatori pēc saviem ieskatiem kolektīvus sadalījuši trijos līmeņos, un Venta iekļuvusi spēcīgākajā grupā.

„Tie visi bija profesionāļi – viņu priekšnesumu vērojot, elpa aizrāvās un mazdrusciņ pat uztraucos, kā mums veiksies. Gruzīni mani mierināja: „Skaties! Viņi meistarīgi strādā ar kājām, bet nevienam tā nevar nolasīt emocijas kā latviešu dejotāju sejā,”” saka Ventas vadītāja Zita Serdante.

Bijusi saspringta koncertu plejāde, bet vakaros deju konkursi. Kuldīdznieki kādā konkursā ieguvuši 1. vietu, citā – 1. pakāpes laureāta diplomu. Slodze pamatīga, tomēr gruzīnu īpašā attieksme un bezgalīgā labvēlība devusi spēku katru uzstāšanos piepildīt ar nerimstošu enerģiju. „Tie ir lieliski vecāki, kuri spējuši izaudzināt tik pacietīgus un talantīgus bērnus!” tā Z.Serdante par saviem audzēkņiem un viņu ģimenēm.

 

Saraudina vīriešus

„Godīgi sakot, mazliet noklusēju, ka pusotru gadu Kuldīgā esam strādājuši kopā ar gruzīnu horeogrāfu – brīvprātīgo Zurabu Culadzi. Minēju gan, ka esam apguvuši dažus gruzīnu deju soļus,” atzīstas vadītāja. Atvadu vakarā, kad tik daudz bija redzēta vietējo uzstāšanās un pabūts gruzīnu deju meistarklasē, Venta riskējusi uzstāties ar šādu deju.

Vai esat redzējuši, kā raud gruzīnu vīrietis?” vaicā Zita un stāsta, ka asaras acīs saskrējušas vairākiem vietējiem horeogrāfiem.

Mūsējiem pārmests, ka latvieši slēpuši sveci zem pūra, kā arī mudināts pēdējā koncertā gruzīnu deju parādīt vēlreiz. „Atvadījāmies tomēr ar latviešu deju, lai mūsu pārsteigums paliek citai reizei.”

Festivālā sastapta Z.Culadzes ģimene, kura atbraukusi uz koncertiem, diemžēl pats Zurabs bija devies uz Turciju.

Saņemti arī divi aicinājumi nākamajam gadam: kuldīdznieki bez dalības maksas ielūgti uz nākamā gada Vīna festivālu Tbilisi apkārtnē, tikpat sirsnīgi un bez dalības maksas kā goda biedri viņi būšot gaidīti arī deju svētkos Izraēlā.

 

Attēlā:

Kuldīgas Tautas deju ansambļa Venta meitenes festivālā Kaukāzs kopā ar mazo gruzīnu draugu. No kreisās: Anete Bulava, Paula Būdeniece un Monta Umbraška.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi